Yığmalarımızın Qızıl və Gümüş Liqalarda oyunlarının vaxtı müəyyənləşib
Azərbaycanın qadın və kişilərdən ibarət voleybol millilərinin Avropa Qızıl və Gümüş liqalarındakı oyunlarının təqvimi müəyyənləşib. Sport24.az Voleybol Federasiyasının mətbuat xidmətinə istinadən xəbər verir ki, reqlamentə əsəsən hər iki yarış üç turdan ibarət olacaq.
Bütün turların nəticələri bir turnir cədvəlində toplanacaq. Yekunda ilk 4 yeri tutacaq yığmalar "Dördlər finalı"na yüksələcəklər. Qadınların yarışında 12, kişilərin mübarizəsində isə 8 ölkənin millisi iştirak edəcək.
Avropa Qızıl Liqasında çıxış edəcək qadınlardan ibarət millimizin rəqibləri Macarıstan, Sloveniya, Slovakiya, Monteneqro, Rumıniya və Xorvatiya olacaq.
Avropa Gümüş Liqasında çıxış edəcək kişilərdən ibarət millimiz isə Gürcüstan, İsveç, Macarıstan, Lüksemburq, Avstriya və Farer adalarına qarşı mübarizə aparacaq.
Qeyd edək ki, qadınların Qızıl Liqasının I turu, kişilərin Gümüş Liqasının isə II turu Bakıda baş tutacaq. Oyunların keçirilmə saatı yerli vaxtla göstərilib.
Avropa Qızıl Liqası (qadınlar)
I Turnir (Azərbaycan)