Qurban Qurbanov: “Yaxşı qalibiyyət əldə etdik” Qarabağ FK
Qurban Qurbanov: “Yaxşı qalibiyyət əldə etdik”
Misli Premyer Liqasının II turunun "Qarabağ" – "Kəpəz" oyunundan (3:0) sonra komandamızın baş məşqçisi Qurban Qurbanovun mətbuat konfransı keçirilib. Təcrübəli mütəxəssis görüş barədə fikirlərini açıqlayıb:
"Futbolçularımı təbrik edirəm. Çox yaxşı oyunla yaxşı qalibiyyət əldə etdik. Dinamik, sürətli oyun göstərdilər, topla yaxşı davranırdılar. Çox razı qaldım. Rəqib barədə məlumatımızın az idi, yaxşı müdafiə olunmağı sonadək bacaran komandaya qarşı oynadıq. Hücumda da oynamaq istəyirdilər. "Kəpəz"ə uğurlar arzulayıram".
Baş məşqçi qapıçı Sadiq Məmmədzadənin debütü və zədəli Musa Qurbanlının durumuna da toxunub: "Bu gün Sadiqin bir o qədər işi də olmadı. Daha yaxşı səviyyəyə gəlsə, potensialı artar. Qapıçı məşqçiləri ona güvəndiklərini desələr, mən də görsəm, ona maksimum şans verməyə çalışacağıq. Böyüməsi, kollektivə daha tez uyğunlaşması çox vacibdir. Bacarıqlı və istəklidir. Musanın durumu normaldır. Komanda ilə olmasa da, fərdi məşqlərə, toplu çalışmalara da başlayıb. Bir həftə, on günə komandaya qoşula bilər".