Qurban Qurbanov: “İlk qoldan sonra oyun dəyişdi” Qarabağ FK
Qurban Qurbanov: “İlk qoldan sonra oyun dəyişdi”
Misli Premyer Liqasının XXII turunun "Qarabağ" – "Səbail" oyunundan (5:0) sonra komandamızın baş məşqçisi Qurban Qurbanovun mətbuat konfransı keçirilib. Təcrübəli mütəxəssis matç barədə fikirlərini açıqlayıb:
Baş məşqçi komandaya qayıdan braziliyalı futbolçu Kadi Borgesin dönüşünə də münasibət bildirib: "Kadi öz komandasına qayıdıb. Kollektivə uyğunlaşma problemi olmayacaq. Sadəcə, idman formasından bir az uzaqdır. İnanıram ki, qarşıdakı bir ay ərzində onu əvvəlki formasına qaytara biləcəyik. Kadi həm kollektiv içində, həm də azarkeşlər arasında sevilir. Belə oyunçuların komandamızda olması hamımız üçün müsbətdir".
Qurban Qurbanov Misli Premyer Liqasının XXIII turu çərçivəsində fevralın 16-da "Neftçi"yə qarşı keçiriləcək səfər oyununa da toxunub: "Qarabağ"la "Neftçi"nin oyunu Azərbaycan futbolunda böyük derbidir. "Neftçi"nin stadionunda yaxşı futbol ab-havası var. jOrada oynamaq həmişə xoş olur. İnanıram ki, hər iki komanda tərəfdən azarkeşləri razı salmaq üçün baxımlı oyun olacaq".