Qurban Qurbanov: “Çox istərdik ki, bu şansdan maksimum istifadə edək” Qarabağ FK
Qurban Qurbanov: “Çox istərdik ki, bu şansdan maksimum istifadə edək”
UEFA Çempionlar Liqasının pley-off mərhələsinin ilk oyunları çərçivəsində keçiriləcək "Dinamo" (Zaqreb, Xorvatiya) – "Qarabağ" matçından əvvəl komandamızın baş məşqçisi Qurban Qurbanov və futbolçusu Abdullah Zubirin mətbuat konfransı təşkil olunub. Təcrübəli mütəxəssis sabahkı görüş barədə fikirlərini açıqlayıb:
"Zaqrebdə olmaq bizə xoşdur. Güclü komandaya qarşı oynayacağıq. Rəqibin çox yaxşı azarkeşləri var. Səfərdə olmasına baxmayaraq, bu stadionda, belə azarkeşlər qarşısında oynamaq bizə çox xoş olacaq. Bu qarşılaşma hər iki komanda üçün çox vacibdir. İstəyimiz çoxdur. Çünki üçüncü dəfə əlimizə belə şans düşür. Çox istərdik ki, bu şansdan maksimum istifadə edək. Futbolçularım oyuna hazırdırlar. Bir neçə itkimiz var. İnanıram ki, futbolçular sabah meydanda nizam-intizamlı oyun quracaqlar. Düşünürəm ki, azarkeşlər üçün çox yaxşı bir matç olacaq".
Baş məşqçimiz "Dinamo"nu III təsnifat mərhələsindəki rəqibimiz "Lüdoqorets"lə müqayisə edib: "Lüdoqorets" və "Dinamo" fərqli rəqiblərdir. Komandamın fiziki hazırlığı pis deyil. Elə mərhələdəyik ki, futbolçular oyundan-oyuna özünü daha yaxşı hiss edir, idman formasını qaytarır. Bu gün tam razı deyiləm. Dəfələrlə futbolçulara demişəm ki, mərhələ keçdikcə qarşımızda daha ciddi rəqib olur. Həm həyəcan, həm məsuliyyət çoxalır, rəqiblər də bizə daha ciddi yanaşır. "Lüdoqorets" və "Dinamo" fərqli komandalardır, çünki Zaqreb təmsilçisi daha təcrübəlidir və komanda kimi daha yaxşı formalaşıb. "Dinamo" nəticə üçün maksimum oynamağı bacaran rəqibdir. Bizim üçün də bu rəqibə qarşı oynamaq çox xoş və maraqlı olacaq. Sabah daha intizamlı və səliqəli oynamalıyıq. Bilirik ki, oyunu yaxşı nəticə ilə başa vurmaq üçün daha diqqətli və məsuliyyətli olmalıyıq".
Yarımmüdafiəçimiz Abdullah Zubir də fikirlərini bölüşüb: "Zaqrebdə olmağıma şadam. Biz sabahkı oyuna hazırıq. Təsnifat mərhələsi başlayanda hədəfimiz pley-offa vəsiqə qazanmaq idi. Sabah bu mərhələnin ilk oyununa çıxacağıq. Əlimizdən gələni edəcəyik ki, bu şansdan yararlanaq".