Hakim-inspektor: Barış Şimşek
Sarı vərəqələr: Kevin Medina, 35 (qeyri-idman hərəkəti); Abbas Hüseynov, 88 (qeyri-idman hərəkəti) // Zurab Oçiqava, 61 (qeyri-idman hərəkəti)
Qollar: Yassin Benzia, 66; Abdullah Zubir, 71 // Bilel Auaşeriya, 19; Yaovi Akakpo, 84
Artırılan vaxt: I hissədə 2 dəq; II hissədə 4 dəq.
"Qarabağ" növbəti oyununu keçirib. Komandamız Misli Premyer Liqasının XXXI turunda "Qəbələ"ni qonaq edib.
Tofiq Bəhramov adına Respublika stadionundakı matç Qurban Qurbanovun yetirmələrinin üstünlüyü ilə keçib. Lakin komandamız çoxsaylı qol imkanlarından yararlanmaqda çətinliklə üzləşib.
İlk yarının ortalarında qonaqlar hesabı açıblar. "Qarabağ" bərabərlik qolu vurmaq üçün ardıcıl hücumlar qurub.
Lakin futbolçularımız fasiləyədək istəyinə çatmayıb. İkinci yarının ortalarında Qurban Qurbanovun əvəzetmələri özünü göstərib. Meydana sonradan daxil olan Yassin Benzia və Abdullah Zubir hərəyə bir dəfə rəqib qapısına yol tapıblar – 2:1.
Bu toplardan sonra da üstünlüyü əldən verməyən "Qarabağ" təhlükəli hücumlar yaradıb. Görüşün sonları qarşılıqlı hücumlarla keçib. Rəqib bu imkanların birində hesabı bərabərləşdirib – 2:2. Beləliklə, Bakıda keçirilən görüş məhsuldar sülhlə yekunlaşıb.
Qeyd edək ki, "Qarabağ" növbəti görüşünü aprelin 24-də Azərbaycan kubokunun yarımfinal mərhələsində keçirəcək. Komandamız "Neftçi" ilə cavab matçına çıxacaq.
"Qarabağ"