Sarı vərəqələr: Vladislav Kulaç, 42 (qeyri-idman hərəkəti); Ruan Renato, 90+2 (qeyri-idman hərəkəti) // Elvin Cəfərquliyev, 15 (qeyri-idman hərəkəti); Marko Yankoviç, 38 (hakimin qərarına etiraz); Patrik Andrade, 63 (qeyri-idman hərəkəti); Adama Diakabi, 78 (qeyri-idman hərəkəti)
Rəsmi şəxsə göstərilən sarı vərəqə: Rəşad Sadıqov, 70 (hakimin qərarına etiraz)
Qol: Olavio Juninyo, 34 (p.)
Artırılan vaxt: I hissədə 5 dəq; II hissədə 5 dəq.
"Qarabağ" növbəti oyununu keçirib. Komandamız Misli Premyer Liqasının XXXIV turunun matçına çıxıb.
Qurban Qurbanovun yetirmələri "Zirə" ilə görüşüb. Azərbaycan çempionu bu qarşılaşmanı səfərdə keçirib. "Qarabağ" paytaxt klubu ilə Zirə İdman Kompleksinin stadionunda qarşılaşıb.
Oyunun taleyini bir qol həll edib. Həlledici top ilk 45 dəqiqədə vurulub. Olavio Juninyo meydan sahiblərinin qapısına yol tapıb.
Braziliyalı hücumçu penalti zərbəsini dəqiq yerinə yetirib. Bu, çempionatın bombardirinin 18-ci qolu olub.
Juninyonun bu qolu "Qarabağ"a üç xal qazandırıb. Komandamız bununla da 34 matçdan sonra xal hesabını 79-a yüksəldib.
Qeyd edək ki, komandamız növbəti oyununu mayın 17-də keçirəcək. "Qarabağ" Misli Premyer Liqasının XXXV turunda "Turan Tovuz"u qəbul edəcək. Tofiq Bəhramov adına Respublika stadionundakı matç saat 20:30-da başlayacaq.
"Zirə"
41. Anar Nəzirov
32. Qismət Alıyev (k)
21. Hacıağa Hacılı
(20. İsmayıl İbrahimli, 68)
16. Fuad Bayramov
(29. Ceyhun Nuriyev, 58)