Önder Karaveli: “Qarabağ”ın nailiyyətləri hamımızı çox qürurlandırır” Qarabağ FK
Önder Karaveli: “Qarabağ”ın nailiyyətləri hamımızı çox qürurlandırır”
Futbol akademiyamızın sabiq koordinatoru Önder Karaveli bazamızı ziyarət edib. Türkiyəli mütəxəssis klubumuzun baş direktoru Emrah Çelikellə görüşüb. Türkiyəli qonağa klubumuzun formasını hədiyyə edilib.
Türkiyənin bir sıra klublarında, o cümlədən "Beşiktaş" və "Trabzonspor"da çalışmış mütəxəssis klubumuzla fikirlərini saytımıza açıqlayıb: "Türkiyədə yaşasam da, özümü hər zaman "Qarabağ" ailəsinin bir parçası hiss etmişəm. Bu klubda, onun akademiyasında çalışmışam. "Qarabağ"da çox gözəl günlər keçirmişəm. O zamandan bu klub mənim üçün çox dəyərlidir. Türkiyədə yaşamağıma baxmayaraq, "Qarabağ"ı Azərbaycandakı komandam hesab edirəm. Yenidən burada olduğuma çox şadam. "Qarabağ"ın həm ölkədə, həm Avropada əldə etdiyi nailiyyətlər hamımızı çox qürurlandırır. Qurban Qurbanova böyük hörmətim var. Onunla burada da, Türkiyənin Antalya şəhərində də dəfələrlə görüşüb danışmışıq. "Qarabağ"ın gördüyü işlər çox qiymətlidir. Bu klubun idarəçiliyi, təşkilatçılığı örnək olunacaq səviyyədədir. Türkiyədə bir çox komanda avrokubokların qrup mərhələsinə düşməkdə çətinlik çəkirsə, "Qarabağ" hər il bu uğura imza atır. Ümid edirəm ki, qarşıdakı illərdə Azərbaycan futbolu da irəliləyişə nail olar. Öz akademiyası, öz təşkilatçılığı, idarəçiliyi, öz əsas komandası ilə nümunə sayılan "Qarabağ"in bunun lokomotivi olacağını düşünürəm".