Fərid Xəlilov: Azərbaycanda kamandan oxatma idmanında ilk dəfə ən yaxşılar birləşmiş yarışda müəyyən ediləcək
Azərbaycanda oxatma idmanında böyük dəyişikliklər gözlənilir.
Bu barədə Azərbaycan Kamandan Oxatma Federasiyasının baş katibi Fərid Xəlilov İdman.Biz-ə bildirib.
Bu dəyişikliklər həm Azərbaycan idmançılarının beynəlxalq turnirlərdə, həm də daxili yarışlarda iştirakına təsir edəcək.
"Bu il beynəlxalq yarışlarda iştirak etmək üçün əvvəlkindən daha çox idmançı göndərəcəyik. Bu, xüsusilə gənclər və yeniyetmələr turnirləri üçün doğrudur, çünki prioritetimiz dərhal uğur deyil, idmanımızın gələcəyinə inamdır.
Bundan əlavə, bu il təkcə idmanımızın deyil, həm də Azərbaycanın bütün idman növlərinin tarixində ilk dəfə olaraq ən yaxşıların ən yaxşıları kişilər və qadınlar arasında birləşmiş yarışda müəyyən ediləcək. İl ərzində dörd turnir - üç Kubok və bir milli çempionat keçiriləcək - nəticələrinə əsasən ən güclülər bu payız Qazaxda keçiriləcək Superkubokda iştirak etmək üçün seçiləcək. Orada kişilər və qadınlar arasında yarışlarda qalib gələn ən yaxşı oxatan və ən yaxşı oxatan əlavə üz-üzə yarışda qarşılaşacaqlar. İnanıram ki, bu inkişaf həm ümumilikdə idman azarkeşləri, həm də onu canlı görmək istəyən tamaşaçılar üçün maraqlı olacaq", - deyə Fərid Xəlilov deyib.