Ədalətli Oyunlar Komissiyası ilin yekunlarına dair mükafatlandırma mərasimi təşkil etdi
Azərbaycan Milli Olimpiya Komitəsinin (MOK) Ədalətli Oyunlar Komissiyasının 2024-cü ilin yekunlarına həsr olunmuş mükafatlandırma mərasimi keçirilib.
"Report"un məlumatına görə, MOK-un inzibati binasında təşkil olunan tədbirə qurumun vitse-prezidentləri Çingiz Hüseynzadə, Zemfira Meftaxetdinova, Fərid Mansurov, baş katibi Azər Əliyev və digər üzvləri, həmçinin Ədalətli Oyunlar Komissiyasının sədri Xəzər İsayev və müxtəlif idman federasiyalarının nümayəndələri qatılıblar.
Tədbirdə MOK-un vitse-prezidenti Çingiz Hüseynov, Ədalətli Oyinlar Komissiyasının sədri Xəzər İsayev çıxış edib.
Daha sonra idmançıların uğurları ilə bağlı statistik məlumatlar ictimaiyyətə videorolik vasitəsilə çatdırılıb.
Ardından mükafatlandırma mərasimi keçirilib.
Ədalətli oyun prinsiplərinə sadiq bədən tərbiyəsi və idman xadimi nominasiyasında Azərbaycan Cüdo Federasiyasının prezidenti Rəşad Nəbiyev, ədalətli oyun prinsiplərinə sadiq idmançı kimi Qaşım Maqomedov, (taekvondo), ədalətli oyun prinsiplərinə sadiq məşqçi nominasiyasında Tərlan Həsənov (cüdo), ədalətli oyun prinsiplərinə sadiq hakim mükafatını Emil Qurbanəliyev (boks) və ədalətli oyun prinsiplərinin ən yaxşı təbliğatçısı mükafatı isə
"İctimai TV"yə təqdim olunub.