Zədəli güləşçilərimizin DURUMU
Azərbaycan millisinin zədəli güləşçilərinin durumuna aydınlıq gəlib.
İdman.biz xəbər verir ki, onların bəziləri bərpa prosesinə başlayacaqlar.
Sərbəst güləş üzrə yığmanın heyətində yalnız Əliabbas Rzazadə zədəlidir. Sabah müayinədən keçəcək güləşçimiz ötən həftə Macarıstanda keçirilən reytinq turnirində zədələnib. 57 kq-da Paris-2024-ə lisenziya qazanmış idmançımızın sol çiynindəki zədəsinin bərpa prosesi 10-15 gün çəkəcək. Əliabbasın müalicəylə paralel olaraq fərdi məşqlərdə iştirakı gözlənilir.
Budapeştdəki yarışı zədə üzündən tamamlaya bilməyən Sənan Süleymanovla Ülvü Qənizadənin vəziyyəti də normaldır. Xroniki boyun zədəsinə görə ağrılar hiss edən Süleymanov Almaniyada qısamüddətli müayinədən keçdikdən sonra vətənə qayıdaraq Göygöl toplanışına qoşulacaq. Ülvü ilə yanaşı, reytinq turnirində müəyyən zədələrə görə iştirak edə bilməyən Nihat Məmmədli, Rafiq Hüseynov və Sabah Şəriəti də iyunun 14-dən 26-dək Qərb bölgəsində baş tutacaq hazırlıq prosesində yer alacaq.