Tofiq Mikayılov: Qrupumuzun favoritinə qarşı oynayacağıq Sport24.az
Tofiq Mikayılov: "Qrupumuzun favoritinə qarşı oynayacağıq"
"Bakıda iki gün ərzində 4 məşq keçirdik. Vaxt az olsa da, məşqçinin dediklərini yerinə yetirməyə çalışdıq". Sport24.az xəbər verir ki, bunu Azərbaycan millisinin futzalçısı Tofiq Mikayılov deyib.
O, Avropa çempionatının əsas mərhələsinin Xorvatiya ilə sabah keçiriləcək görüşünə hazırlıq barədə fikirlərini azfutzal.az-a açıqlayıb: "Dünən isə oyunun keçiriləcəyi arenada ilk hazırlığımızı reallaşdırdıq. Bugünkü məşqlə matça hazırlığı yekunlaşdıracağıq. Təbii ki, bu müddət ərzində daha çox taktiki planda tapşırıqları yerinə yetirdik. Qalır bunları oyunda tətbiq etmək".
Mikayılov rəqib haqda da danışıb: "Rəqibimizə gəldikdə, Xorvatiya millisinin gücü hər kəsə məlumdur. Müdafiədə və hücumda kompakt oynayırlar. Texniki baxımdan da heyət üzvləri seçilir. Sonuncu dünya çempionatının final mərhələsində də iştirak ediblər. Bir sözlə, qrupumuzun favoritinə qarşı oynayacağıq.
Öz komandamıza gəldikdə, yaxşı kollektivimiz var. Ölkə çempionatının oyunlarında seçilən, fərqlənən futzalçıların hamısı heyətə cəlb olub. Zədə səbəbindən 1-2 futzalçımız kənarda qalıb. Komandamız təcrübəli və gənclərin vəhdətindən formalaşıb. Rəqibin güclü olduğunu dərk edirik, ancaq biz də yaxşı nəticə qazanmaq istəyirik. Qalır oyun zamanı bu istəyimizi reallaşdırmaq. Baş məşqçi onları analiz edib, zəif və güclü tərəflərini deyəcək".
Qeyd edək ki, millimiz Xorvatiya ilə sabah qarşılaşacaq.