Araz-Naxçıvanın debütantı: “Əsas məqsəd qələbələrdir” İdman.biz
"Araz-Naxçıvan"ın debütantı: “Əsas məqsəd qələbələrdir”
"Bu, karyeramda bir ilk olacaq".
Bunu İdman.bizə "Araz-Naxçıvan"ın futzalçısı Emil Həsənzadə deyib.
O, mübarizə aparacaqları Çempionlar Liqasının ilk mərhələsini dəyərləndirib. Həsənzadənin sözlərinə görə, hədəf yalnız irəliləməkdir: "İnanıram ki, matçlar üstünlüyümüzlə keçəcək. Qarşımızdakı əsas məqsəd qələbələrdir. Komandamızın hazırlıq səviyyəsi çox əladır. Məşqçilərimizin keçdiyi həm fiziki, həm də taktiki hazırlığa əsasən, inanıram ki, ilk mərhələdə uğur qazanacağıq. İsveçə favorit komanda kimi gedirik".
Debütant bildirib ki, rəqiblərindən "Sparta Belfast" (Şimali İrlandiya) barədə az məlumatlarının olması heç nəyi dəyişməyəcək: "Biz yenə də öz işimizi görəcəyik. Komandamızda ab-hava, birlik və mehribançılıq çox yaxşı səviyyədədir. Bu da irəli getməyimizə çox kömək edəcək".
Qeyd edək ki, Azərbaycan çempionu avqustun 21-də "Sparta Belfast" (Şimali İrlandiya), ertəsi gün Estoniya çempionu "Sillamae Silla", avqustun 24-də isə İsveçin "Uddevalla" klubu ilə qarşılaşacaq. Yalnız qrup liderləri əsas mərhələyə vəsiqə qazanacaq.