"Araz-Naxçıvan" son oyununa çıxır
Bu gün "Araz-Naxçıvan" UEFA Çempionlar Liqasının ilkin mərhələsində H qrupunda son oyununu keçirəcək. Sport24.az xəbər verir ki, təmsilçimiz İsveçin "Uddevalla" klubu ilə üz-üzə gələcək.
Təsnifat mərhələsinə ev sahibliyi edən ölkənin komandası ilə "qırmızı-ağlar" buna qədər qrupda keçirdiyi hər iki matçı qələbə ilə başa vurub. Vurulan və buraxılan topların müsbət göstəricisinə görə çempionumuz hazırda turnir cədvəlinə başçılıq edir. Bu məqam hətta komandamıza heç-heçənin də sərf etdiyini göstərir. Heyətlə bağlı "Araz-Naxçıvan"da hansısa problem yoxdur.
Qeyd edək ki, reqlamentə əsasən, ancaq qrup qalibi əsas mərhələyə yüksələcək. H qrupunun qalibi əsas mərhələnin B yolunun 5-ci qrupunda mübarizə aparacaq. Qrup matçlarındakı rəqiblər meydan sahibi "Etoile Lavalloise", "Stalitsa Minsk" (Belarus) və ilkin mərhələnin B qrupunun qalibi olacaq. Həmin qrupda isə Bolqarıstanın "Amiqo Northvest" və İsveçrənin "Minerva" komandaları maksimum xalla zirvəni bölüşür. Bu gün keçiriləcək görüşdə liderin adına aydınlıq gətiriləcək. Matçlar oktyabrın 22-dən 27-dək Fransada təşkil olunacaq.
UEFA Çempionlar Liqası. İlkin mərhələ
16:00. "Uddevalla" - "Araz – Naxçıvan"