“Bu oyunlar bizim üçün əvəzsiz təcrübədir” Sport24.az
“Bu oyunlar bizim üçün əvəzsiz təcrübədir”
Avropa çempionatının əsas mərhələsində mübarizə aparan Azərbaycanın 19 yaşadək futzalçılardan ibarət milli komandası Xorvatiya yığması ilə qarşılaşıb. 3:3 hesabı ilə başa çatan görüşdə komandamızın ilk qolunu vuran Fariz Hüseynovun matçla bağlı açıqlama verib. Sport24.az xəbər verir ki, federasiyanın mətbuat xidmətinə danışan futzalçı bunları deyib:
"Startı Bosniya və Herseqovina ilə matçla verdik. Onların güclü olduğunu bilirdik. Ona görə də müdafiədə daha diqqətli oynamalı, topa sahib olduqda isə sürətli hücumlar qurmalı idik. Ancaq erkən qollar buraxdıq. Bundan sonra toparlanmaq çətin oldu və böyükhesablı məğlubiyyətlə üz-üzə qaldıq.
Bu gün (dünən) daha yaxşı, inamlı oynadıq. Bir növ Bosniya və Herseqovina ilə görüşdəki səhvlərdən nəticə çıxarmışdıq. Həm də Xorvatiyanın Türkiyəyə qarşı keçirdiyi oyunu da zalda izləmişdik. Rəqibimizi əyani görmüşdük. Çalışdıq səhvləri təkrarlamayaq, əksinə, düzəldək. Şükür olsun ki, bunu bacardıq. Xorvatiyadan heç də zəif oynamadıq.
Qol vurduğum epizoda gəldikdə, əlbəttə, sevindirici məqamdır. Üstəlik bu qolu Xorvatiya kimi güclü rəqibin qapısına vurursansa, iki qat sevinc olur. Heyifslənirik ona görə ki, qələbəni əldən verdik. Oyunun böyük hissəsini hesabda üstün keçirdik. Sona 12 saniyə qalmış qol buraxsaq da, ruhdan düşmədik, sona qədər mübarizə apardıq və heç-heçə qolunu vurduq. Qələbə də qazana bilərdik.
Bu oyunlar bizim üçün əvəzsiz təcrübədir. Qarşıda bir görüşümüz qalıb. Türkiyə millisi qrupun sürpriz nəticə qazana kollektividir. Qardaş ölkənin yığması ilə də sona qədər mübarizə aparacağıq. Bu matça hazırlaşmaq üçün 1 gün vaxtımız olacaq. Çalışacağıq ki, bu mərhələdə ilk qələbəmizi qazanaq".