Azərbaycan millisi mübarizəyə ilkin mərhələdən başlayacaq
Azərbaycanın 19 yaşadək futzalçılardan ibarət millisi AVRO-2025-in seçmə mərhələsinə yanvarda start verəcək. Sport24.az Azərbaycan Futzal Federasiyasının mətbuat xidmətinə istinadən xəbər verir ki, reytinq cədvəlinin 27-ci sırasında qərarlaşan komanda bu dəfə ilkin mərhələdən mübarizəyə başlayacaq.
Komandalar artıq səbətlərə bölünüb, püşkatma isə oktyabrın 31-də keçiriləcək. Millimiz öz qrupunun birinci komandası olacaq. Reytinq cədvəlində yer alan 35 komandadan 10-u ilkin mərhələdə iştirak edəcək. Onlar 3 səbətə bölünəcəklər. Səbətlərdən ikisində 3, birində 4 komanda yer alacaq. Yalnız qrup birinciləri əsas mərhələyə vəsiqə qazanacaqlar.
İlkin mərhələnin oyunları gələn il yanvarın 21-dən 26-dək keçiriləcək. Əsas mərhələdə isə 28 komanda 4 qrupda mübarizə aparacaq. Bu mərhələnin oyunları 25-30 mart tarixlərində keçiriləcək.
Yekunda qrup qalibləri final mərhələsinə yüksələcəklər. Final mərhələsinin oyunları gələn il sentyabrın 28-dən oktyabrın 5-nə qədər Moldovanın paytaxtı Kişinyovda təşkil olunacaq.