Bu gün Misli Premyer Liqasında X tura yekun vurulacaq.
İdman.biz xəbər verir ki, turun son günündə iki matç baş tutacaq.
Paytaxt derbisində "Zirə" və "Sabah" qarşılaşacaq. Vaqif Cavadovun "Sumqayıt"ın baş məşqçisi kimi debütü "Turan Tovuz"la qarşılaşmaya təsadüf edəcək.
Qeyd edək ki, növbəti – XI turun oyunları oktyabrın 25-27-də keçiriləcək.
20 oktyabr (bazar)
"Zirə": 13. Aydın Bayramov, 7. Məqsəd İsayev, 32. Qismət Alıyev (k), 29. Ceyhun Nuriyev, 4. Ruan Renato, 90. Davit Volkov, 23. Rafael Utziq, 3. Ange Mutsinzi, 15. Pyer Zebli, 18. Junior Martins, 6. Eldar Quliyev
Ehtiyat oyunçular: 97. Tiaqo Silva, 41. Anar Nəzirov, 21. Hacıağa Hacılı, 8. İsmayıl İbrahimli, 16. Fuad Bayramov, 14. Elçin Əlicanov, 11. Rüstəm Əhmədzadə, 5. Stefan Aka, 10. Giorgi Papunaşvili, 24. Yusuf Laval, 17. Ayron Qomis, 19. Salifu Suma
"Sabah": 55. Nicat Mehbalıyev, 17. Tellur Mütəllimov, 2. Amin Seydiyev (k), 6. Abdulax Xaybulaev, 20. Coy Lens Mikels, 18. Pavol Safranko, 40. İqor Noqeyra, 70. Cesse Sekidika, 3. Con İrasabal, 13. İvan Lepiniça, 11. Kahim Parris
Ehtiyat oyunçular: 1. Yusif İmanov, 94. Rəvan Mirzəmmədov, 10. Namik Ələskərov, 9. Anatoli Nuriyev, 5. Rəhman Daşdəmirov, 77. Şakir Seyidov, 22. Abdulla Rzayev, 88. Xəyal Əliyev, 44. Sofian Çakla, 99. Neqoş Kupusoviç
20:00. "Sumqayıt" – "Turan Tovuz"
M. Hüseynzadə adına Sumqayıt şəhər stadionu
Bombardirlər: Cesse Sekidika, Coy Lens Mikels (hər ikisi "Sabah") - 5 qol.