“Zirə” - “Osiyek”i penalti seriyasında məğlub etdi
Bu gün "Zirə" Konfrans Liqasının III təsnifat mərhələsinin cavab oyununa çıxıb. Sport24.az xəbər verir ki, qəsəbə klubu "doğma divarlar" arasında "Osiyek"i qəbul edib. "Dalğa Arena"da keçirilən görüş saat 20:30-da başlayıb. Oyunu Avstriyadan olan hakimlər briqadası idarə edir.
Bu komandalar arasında ilk matç 1:1 hesabı ilə başa çatıb. Cavab matçında isə əsas və əlavə vaxt bərabər bitdiyindən (2:2) penalti seriyası oynanılıb. Burada isə daha olan "qartallar" UEFA Konfrans Liqasının pley-offuna adlayıb.
Qeyd edək ki, "Zirə" pley-offda Kipr təmsilçisi "Omoniya" ilə üz-üzə gələcək.
III təsnifat mərhələsi, cavab oyunu
20:30. "Zirə" - "Osiyek" (Xorvatiya)
Qollar. 37. Yuqoviç V. 54. Q. Alıyev (penalti) 81. Matkoviç A. 90. Volkov D.
PENALTİLƏR SERİYASI: 2:1.
Hakimlər:  Yulian Veinberqer, Maksimilian Kolbitş, Andreas Vitşinq, Stefan Ebner ( hamıı Avstriya).
VAR: Valter Altmann (Avstriya)
AVAR: Andreas Heiss (Avstriya)
Mərdəkan. "Dalğa Arena"
İlk oyun: 1:1
"Zirə": Tiaqo Silva, Qismət Alıyev, Ange Muntinsi, Ruan Renato, İssa Cibrilla, Pyer Zebli, İsmayıl İbrahimli, Junior Martines, Rafael Utzoq, Davit Volkov, Eldar Quliyev.
"Osiyek": Nikola Kavlina, Roko Yurisiç, Marko Soldo, Luka Yeleniç, Nail Omeroviç, Vedran Yuqoviç, Darko Neyasmiç, Petar Pusiç, Domaqoy Bukviç, Kemal Ademi, Anton Matkoviç.