“Yeni gələnlərin hər biri həvəslidir” Sport24.az
“Yeni gələnlərin hər biri həvəslidir”
Azərbaycan millisinin futbolçusu Bəhlul Mustafazadə yoldaşlıq oyununda Haitiyə qarşı keçirəcəkləri matçdan öncə fikirlərini bölüşüb. Sport24.az xəbər verir ki, oyundan əvvəl təşkil olunan mətbuat konfransında iştirak edən müdafiəçi jurnalistlərin suallarını cavablandırıb:
– Haiti millisi bizə tanış olmayan rəqibdir, amma onların oyunlarını izləmişik. Yaxşı oyunçuları var. Bizi maraqlı oyun gözləyir.
– Millidə atmosfer necədir?
– Ab-hava çox yaxşıdır. Çalışacağıq ki, düzgün oynayaq və məşqçinin göstərişlərini yerinə yetirək. Hər şey qaydasındadır. Bu oyunlarda qələbə qazanmaq istəyirik.
– Millinin təcrübəli oyunçularındansan. Yeni və təcrübəsi az olanlar da var. Onlarla uyğunlaşma necədir?
– Yeni gələnlərin hər biri həvəslidir. Biz də belə idik. Çox istəyirlər ki, milli formanı geyinsinlər. Təcrübəli oyunçular çalışır ki, adaptasiya prosesində onlara kömək etsinlər. Hər şey yaxşıdır.
– Matçda nəticə önəmlidir?
– Düzgün oynamaq da vacibdir. Bizim üçün önəmli olan düzgün oynamaq və qalib gəlməkdir. Hər ikisi vacibdir. Amma daha önəmlisi qələbə qazanmaq mentalitetinin davam etməsidir.