Yan-Dal Tomasson: Milli ilə hazırlığa yeni başlamışıq” Sport24.az
Yan-Dal Tomasson: "Milli ilə hazırlığa yeni başlamışıq”
"Milli ilə hazırlığa yeni başlamışıq".
Sport24.az xəbər verir ki, bunu İsveç millisinin baş məşqisi Yan-Dal Tomasson Millətlər Liqası çərçivəsində Azərbaycan millisi ilə qarşılaşacaqları oyundan öncə keçirilən mətbuat konfransında deyib.
Təcrübəli mütəxəsiss bildirib ki, komanda gündən-günə daha yaxşı oynayacaq: "Bizi komanda da fərqli oyunçuları sınaqdan keçiririk. Sabah mütləq qələbə qazanmalıyıq. Komandam çox istəklidir. Burada yaxşı çıxış edəcəyə çalışacağıq. Milli komandanı təmsil etdiyimiz üçün düzgün qərarlar verməliyik. Oyuna maksimum köklənməliyik".
- ⁠Azərbaycan millisi barədə nə dərəcədə məlumata sahibsiniz?
- ⁠Rəqibimiz evdə çox yaxşı oynayır. İsveçlə əvvəlki oyunda 3:0 qələbə qazanmışdılar. Sabah bizi ciddi oyun gözləyir. Sabah səbirlə çıxış etməli, diqqətlə oynamalıyıq.
- ⁠Fernandu Santuşun komandası sabah hücum futbolu oynayacağı gözlənilir. Bəs siz iki hücumçu ilə oynamağı düşünürsüz?
- ⁠Əsas məqsədimiz hücumameyilli futbol oynamaqdır. Bu daha maraqlıdır. Lakin biz düzgün balansı tapmalıylq. Hər iki hücumçumuz sabah çıxış edəcək.
- Oyuna hazırlıq mərhələsi necə keçib?
- ⁠Oyunçuların bəziləri milliyə gec qoşulub. Həm öz oyunumuzla, həm də rəqiblə bağlı tez-tez danışırıq. Futbolçuları görəndə məndə pozitiv hisslər yaranır.
- ⁠Sabah ki havanın isti olması komandaya necə təsir edəcək?
- ⁠Sabah soyuq da ola bilər. Bu oyuna təsir etməyəcək. Biz öz oynumuzu göstərəcəyik.