Vaqif Cavadov: Eyforiyaya qapılmamalıyıq Sport24.az
Vaqif Cavadov: "Eyforiyaya qapılmamalıyıq"
"Sumqayıt" Misli Premyer Liqasının 27-ci turu çərçivəsində səfərdə "Turan Tovuz"u 2:1 hesabı ilə məğlub edib. Sport24.az xəbər verir ki, "kimyaçılar"ın baş məşqçisi Vaqif Cavadov matçdan sonra keçirilən mətbuat konfransında jurnalistlərin suallarını cavablandırıb:
- Gərgin oyun keçdi. Hər iki komanda qalib gəlmək istəyirdi. Biz daha istəkli idik. "Turan Tovuz"a uğurlar arzulayıram. Biz isə yolumuza davam edəcəyik.
- Alan Diasın meydanda olması qələbədə  qədər rol oynadı?
- Miloş Miloviç cəzalı durumda idi. "Turan Tovuz"un üstün cəhətlərini bilirdik. Alan Dias komandaya kömək etdi. Ona və bütün komandaya təşəkkür edirəm.
- Son dönəmlərdə olan tənqidlər komandaya necə təsir edir?
- Mən bunu keçməliydim. Belə dönəm hər məşqçinin karyerasında olur. Eyforiyaya qapılmamalıyıq. Həmişə demişəm ki, futbolçularıma inanıram. Çətin zolaqdan keçdik. Bu qələbələr bizi yaxşı duruma gətirib çıxardı.
- Qapıda gənc Xəyal Fərzullayevə şans verməyinizin səbəbi nədir?
- Akademiyamızın futbolçulırına üstünlük verirəm. Mehdi Cənnətov bizim əsas qapıçımızdır. Amma onun üzərində təzyiq var idi. Buna görə də istirahət verdik. Xəyal son üç oyunda özünü doğruldur. Hər üç qapıçıya güvənirəm. Hər birinə şans verəcəm.
- Komandada işlər yoluna düşdü?
- Hər şey yolunda idi. Səbrlə, başımızı aşağı salıb yolumuza davam edəcəyik.
- Rəqibin standart vəziyyətlərinə qarşı xüsusi hazırlığınız olmuşdu?
- Əlbəttə ki, məşq edirik. Hər oyunda alınmaya bilər. Bu gün istədiyimizə nail olduq.