Bu gün keçiriləcək iki oyunla Misli Premyer Liqasında 34-cü tura yekun vurulacaq. Sport24.az xəbər verir ki, günün iki qarşılaşması Tovuzda baş tutacaq.
"Kəpəz" "Sumqayıt"ı qəbul edir. "Səbail"in dünənki məğlubiyyətindən sonra istər gəncəlilərin, istərsə də sumqayıtlıların elitada qalacağı dəqiqləşib. Bu komandalar arasında hazırda yeganə prinsipial məqam turnir cədvəli ilə bağlıdır. Hansı kollektivin mövsümü neçənci pillədə başa vuracağı maraqlıdır.
Qeyd edək ki, hesabat turu ərəfəsində aktivində 30 xal olan "kimyaçılar" 8-ci, ondan 1 xal geri qalan "sarı-göylər" isə 9-cu pillədə qərarlaşıb.
18:00. "Kəpəz" - "Sumqayıt" 1:0 (1-ci hissə)
Qol: R.Hüseynli, 10-pen.
"Kəpəz": 1. Rojerio Santos, 3. Mahamadu Ba, 5. Rauf Hüseynli, 7. Ehtiram Şahverdiyev, 9. Luis Paçu, 17. Ümid Səmədov, 21. Camal Cəfərov, 26. Valdemar Almeyda, 28. Rati Ardazişvili, 29. Dioqo Verdaska, 78. Yeqor Xvalko (k)
Ehtiyat oyunçular: 2. İlkin Qırtımov, 6. Nemət Musayev, 8. Elmir Tağıyev, 10. Karim Lkoça, 11. Trent Buhagiar, 12. Turan Manafov, 18. Elgün Bayramov, 19. Sadiq Şəfiyev, 22. Məmməd Hüseynov, 70. Nicat Süleymanov, 88. Şevroni Mabatşoev, 99. Əli Səmədov
"Sumqayıt": 1. Mehdi Cənnətov, 2. Sertan Taşkın, 5. Alan Dias, 6. Vüqar Mustafayev (k), 7. Rövlan Muradov, 8. Səbuhi Abdullazadə, 9. Bobir Abdixolikov, 17. Murad Xaçayev, 19. Roi Kehat, 20. Ayxan Süleymanlı, 23. Ronaldo Vaskez
Ehtiyat oyunçular: 11. Momo Yansane, 12. Giorgi Karaişvili, 21. Nihad Əhmədzadə, 24. Sənan Muradlı, 36. Xəyal Fərzullayev, 60. Tresor Mossi, 75. Nadir Orucov, 77. Casurbek Caloliddinov, 94. Rəşad Əzizli, 99. Silvanus Nimeli