“Sumqayıt” - “Araz-Naxçıvan” matçında bərabərlik
Premyer liqanın XXI turunun ikinci oyun gününə Sumqayıtda yekun vurulacaq. Sport24.az xəbər verir ki, şəhərin eyniadlı komandası "Araz-Naxçıvan"ı qəbul edir.
Ötən tur 3 oyunluq məğlubiyyət seriyasına son qoyan Naxçıvan klubu hazırda 42 xalla ikincidir. Elmar Baxşıyevin komandası lider "Qarabağ"dan 8 xal geri qalır. "Sumqayıt" isə 21 xalla 6-cı yerdədir.
Cari mövsümdə bu komandalar arasında baş tutan hər iki görüş Baxşıyevin komandasının minimal hesablı qələbəsi ilə başa çatıb - 1:0 .
Qeyd edək ki, tura sabah keçiriləcək "Zirə" - "Qarabağ" oyunu ilə yekun vurulacaq.
18:30. "Sumqayıt" - "Araz-Naxçıvan" 0:0
"Sumqayıt": 1. Mehdi Cənnətov, 14. Elvin Bədəlov (k), 7. Rövlan Muradov, 17. Murad Xaçayev, 8. Səbuhi Abdullazadə, 20. Ayxan Süleymanlı, 19. Roi Kehat, 12. Giorgi Karaişvili, 11. Momo Yansane, 5. Alan Dias, 77. Casurbek Caloliddinov
Ehtiyat oyunçular: 94. Rəşad Əzizli, 36. Xəyal Fərzullayev, 2. Sertan Taşkın, 30. Kamran Quliyev, 41. Uğur Cahangirov, 21. Nihad Əhmədzadə, 29. Qabil Əlizadə, 66. Ruslan Əliyev, 24. Sənan Muradlı, 75. Nadir Orucov, 95. Miloş Miloviç, 60. Tresor Mossi
"Araz-Naxçıvan": 12. Kristian Avram, 5. Qara Qarayev, 34. Urfan Abbasov (k), 2. Slavik Alxasov, 24. Mustafa Əhmədzadə, 16. Ramon Maçado, 21. Sezar Meza Kolli, 29. Vanderson Melo, 17. İssuf Paro, 4. İqor Ribeyro, 97. Felipe Santos
Ehtiyat oyunçular: 94. Tərlan Əhmədli, 6. Vadim Abdullayev, 7. Ülvi İsgəndərov, 22. Elçin Mustafayev, 20. Turan Vəlizadə, 71. Sənan Ağalarov, 23. Nuno Rodriqes, 8. Karlos Jatoba, 14. Miço Kuzmanoviç, 10. Bernardo Dias