Sergey Yakiroviç: “Qarabağ”ın hücumu müdafiə xəttindən çox güclüdür” İdman.biz
Sergey Yakiroviç: “Qarabağ”ın hücumu müdafiə xəttindən çox güclüdür”
"Bizi çətin hava şəraitində ağır oyun gözləyir".
İdman.biz xəbər verir ki, bunu Zaqreb "Dinamo"sunun baş məşqçisi Sergey Yakiroviç deyib.
Təcrübəli mütəxəssis Çempionlar Liqasının "Qarabağ"la pley-off mərhələsindəki cavab oyunu ərəfəsində fikirlərini açıqlayıb: "Belə havada işimiz nə qədər ağır olsa da, Çempionlar Liqasında mübarizəni davam etdirmək üçün meydana çıxacağıq. "Qarabağ" çox ciddi komandadır. Onlar nəyi bacardıqlarını ilk görüşdə də göstərdilər. Zaqrebdəki matçda bəzən bəxtimiz də gətirdi. Biz müdafiədə daha diqqətli olmalıyıq. Çünki rəqib ilk dəqiqələrdən sıxmağa başlayacaq".
Bakı səfəri ərəfəsində açıqlama verən mütəxəssis hazırlığa da toxunub: "Bu matça normal qaydada, digər oyunlara olduğu kimi hazırlaşdıq. Son qarşılaşmanı nümunə götürdük. Biz rəqibi meydanda hiss etdik. Onların nəyə qadir olduğunu, nəyə ümid edə bildiyimizi başa düşürük. "Qarabağ"ın hücumu müdafiə xəttindən çox güclüdür. Bu da bizim şansımızdır. Onlar böyük riskə gedəcək və biz əks-hücumda təhlükə yarada biləcəyik".