“Şamaxı” uduzub, “Neftçi”dən ilk qələbə
Misli Premyer Liqasında X tur davam edir.
İdman.biz xəbər verir ki, ikinci oyun gününə Şamaxıda start verilib.
Şəhərin eyniadlı komandası "Araz-Naxçıvan"ı qəbul edib. Görüş qonaq komandanın tək qollu qələbəsi ilə yekunlaşıb. Felipe Santos 72-ci dəqiqədə oyunun taleyini həll edən topun müəllifi olub.
Günə Bakı derbisi ilə yekun vurulub. "Neftçi"nin baş məşqçi postuna qayıdan Samir Abasovun ilk matçında yetirmələri "Səbail"lə üz-üzə gəliblər. "Ağ-qaralar" mövsümdə ilk qələbələrini qazanıblar. Meydan sahibləri 3:1 hesabı ilə məğlub ediblər.
Qeyd edək ki, tura oktyabrın 20-də yekun vurulacaq.
X tur
19 oktyabr (şənbə)
15:30. "Şamaxı" – "Araz-Naxçıvan" - 0:1
Felipe Santos 72.
"Şamaxı": 1. Rikardo Fernandes, 60. Səbayıl Bağırov, 4. Adil Nağıyev (k), 10. Emin Zamanov, 17. Rafael Məhərrəmli, 5. Arsen Ağcabəyov, 6. Rauf Rüstəmli, 82. Rüfət Abbasov, 11. Conatan Benteke, 20. Leroy Mikels, 7. Giorgi Kantariya
Ehtiyat oyunçular: 85. Kamal Bayramov, 62. Abdulla Seydəhmədov, 80. Zahid Mərdanov, 13. Ramin Əhmədov, 22. Qurban Səfərov, 24. Edqar Adilxanov, 19. Fəxri Məmmədli
"Araz-Naxçıvan": 12. Kristian Avram, 3. Bəxtiyar Həsənalızadə, 2. Slavik Alxasov, 6. Vadim Abdullayev (k), 26. Ömər Buludov, 16. Ramon Maçado, 29. Vanderson Melo, 23. Nuno Rodriqes, 4. İqor Ribeyro, 97. Felipe Santos, 10. Bernardo Dias
Ehtiyat oyunçular: 94. Tərlan Əhmədli, 34. Urfan Abbasov, 7. Ülvi İsgəndərov, 22. Elçin Mustafayev, 20. Turan Vəlizadə, 88. Tuqay Əlizadə, 11. Bayraməli Qurbanov, 24. Mustafa Əhmədzadə, 71. Sənan Ağalarov, 21. Sezar Meza Kolli, 17. İssuf Paro, 14. Miço Kuzmanoviç