Misli Premyer Liqasının 17-ci turu davam edir. Sport24.az xəbər verir ki, bu gün hesabat həftəsi çərçivəsində daha iki qarşılaşma baş tutacaq.
Günün ilk matçı Şamaxıda keçiriləcək. Bölgənin eyniadlı təmsilçisi "Qəbələ"ni qonaq edir. Hazırda aktivində 20 xal olan "şirlər" "qırmızı-qaralar"la görüşdən qələbə ilə ayrılacağı təqdirdə "Neftçi"ni keçərək turnir cədvəlində mövqeyini bir pillə yaxşlaşdıra, 7-ci yerə yüklsələ bilər. Eyni sözlər qonaqlara da şamil olunur. "Kəpəz"in səfərdə "Qarabağ"la oynadığını nəzərə alsaq, Kaxaber Tsxadadzenin komandasının "sarı-göylər"i ötmək, 10-cu yerə şansı yaranacaq.
Qeyd edək ki, matçın start fiti saat 14:00-da səslənəcək.
XVII tur, II dövrə
"Şamaxı": 1. Rikardo Fernandes, 17. Rafael Məhərrəmli (k), 82. Rüfət Abbasov, 7. Edqar Adilxanov, 9. Karim Rossi, 10. Andrey Tirkoveanu, 13. Rikardo Apolinario, 11. Dioqo Balau, 4. Sezar Enrike, 44. David Santos, 8. Alfons Msanqa
Ehtiyat oyunçular: 62. Abdulla Seydəhmədov, 99. Səlim Həşimov, 80. Həbib İsmayılov, 21. Bilal İsmayılov, 27. Emil Süleymanov, 97. Oruc Məmmədov, 48. Ramiz Muradov, 14. Ravil Qafarov, 3. Vladislav Veremeyev, 6. Antonio Lara, 19. Abdullahi Şuaybu
Baş məşqçi: Ayxan Abbasov
"Qəbələ": 1. Səlahət Ağayev, 28. Murad Musayev (k), 66. Nuğay Rəşidov, 10. Şahin Şahniyarov, 27. Eşqin Əhmədov, 24. İsmael Akinade, 33. Seydina Keyta, 3. Eduardo Kunde, 16. İsaak Amoah, 14. Domi Massumo, 30. Prins Ovusu
Ehtiyat oyunçular: 94. Həbib Hüşənov, 11. Asif Məmmədov, 22. Fərid İsgəndərov, 13. Nicat Əliyev, 74. Süleyman Damadayev, 17. Qədir Ramazanov, 21. Ziya Şəkərxanov, 70. Paulo Quimbila