Şahin Diniyev: Səhvlərimizi bildik İdman.biz
Şahin Diniyev: "Səhvlərimizi bildik"
"Əfsuslar olsun ki, bizdə bu gün hər şey uğurlu alınmadı. Yeni komandayıq".
Təcrübəli mütəxəssis Azərbaycan Premyer Liqasının 1-ci turunda "Zirə"yə 1:4 hesablı məğlubiyyəti şərh edib: "Hesabın böyük olmasının səbəbini deyək. İlk dəfə idi ki, bu futbolçular eyni heyətdə oynayırdılar. Legionerlər bu çempionatın yükünü bilmirdi, asan olduğunu fikirləşirdilər. İlk yarıda istədiyimizi ala bilmədik. Səhvlərimizi bildik. Komanda dominant oynamağa çalışdı, alındı. Yarım qol vəziyyətlərindən qollar buraxırıq. Yaxşı komanda olacağıq. Nəticə nikbin baxmağı demir. İddialı komandalardan biri olacağıq".
Diniyev komandanın qarşıdakı matçlarda daha yaxşı oynayacağını bildirib: "Daha bir oyun problemimiz ola bilər. Amma üçüncü oyunda stabil oynayacağıq. Bu gün şən futbol oynayırıq. Müdafiədə çox səhv buraxa bilərdik. Bu məğlubiyyət mənimdir. Məni çox narahat edən standart vəziyyətdən buraxılan bəsit qollardır. Burada taktikadan söhbət gedə bilməz. Dördüncü qola baxın, niyə müdafiəçilər geri çəkildi, qarşılamadı? Cibrilla 30 metr azad gəldi, heç kim onu qarşılamadı".
Qeyd edək ki, "Səbail" növbəti turda öz meydanında "Neftçi" ilə qarşılaşacaq.