Şahin Diniyev: Qarabağ Neftçi ilə oyunda erkən qol vursa, matçın taleyini tez həll edə bilər Report.az
Şahin Diniyev: "Qarabağ" "Neftçi" ilə oyunda erkən qol vursa, matçın taleyini tez həll edə bilər"
"Qarabağ" erkən qol vursa, matçın taleyini tez həll edə bilər.
Bunu "Report"a açıqlamasında Azərbaycan millisinin sabiq baş məşqçisi Şahin Diniyev deyib.
58 yaşlı mütəxəssis Misli Premyer Liqasının XXIII turunda bu gün baş tutacaq "Neftçi" - "Qarabağ" oyunu haqqında fikirlərini bölüşüb:
"Komandalar hazırda fərqli mövqedədirlər. Ancaq iki böyük klubun qarşılaşması turnir cədvəlində kimin hansı pillədə qərarlaşmasından asılı olmayaraq həmişə derbi sayılacaq. Prinsipial matçdır. Bu oyunu önəmli edən amillərdən biri də azarkeşlərdir. Məhz fanatlar görüşdən əvvəl təzyiqi qaldırırlar".
Ş.Diniyev Azərbaycan derbisinin maraqlı keçəciyini söyləyib: "Təəssüflər olsun ki, hazırda klublar başqa mövqelərdə yer alıblar. Hər ikisi çempionluq uğrunda mübarizə aparmır. Futbol proqnozu sevmir. Oyunda hər şey ola bilər. Bu gün "Qarabağ" kağız üzərində və reallıqda rəqibindən güclüdür. Onların qalib gəlmək şansı daha çoxdur. Lakin "Neftçi" də müsbət nəticəyə nail ola bilər. Son görüşdə "Zirə"ni məğlub etmələri kollektivdə ab-havanı da yüksəldib. "Qarabağ" erkən qol vursa, matçın taleyini tez həll edə bilər. Ancaq "Neftçi' qapısını toxunulmaz saxlasa, əks-hücumlarda təhlükəli olacaq. Proqnoz verməyi xoşlamıram. Amma "Qarabağ" daha şanslıdır".
Qeyd edək ki, bu gün təşkil olunacaq "Neftçi" - "Qarabağ" qarşılaşması saat 19:00-da start götürəcək.