Sadıq Sadıqov: “Bunu bacarsaq, növbəti il daha fərqli olacaq” Sport24.az
Sadıq Sadıqov: “Bunu bacarsaq, növbəti il daha fərqli olacaq”
"Qaradağ Lökbatan" mövsümün əvvəlində yeni yığılanda problemlərimiz oldu. Böyük məsuliyyətsizlik var idi. Çempionatın ortasında baş məşqçini dəyişib, Amit Quluzadəni gətiridik. Gənc mütəxəssisdir, "Neftçi"də oyunçumuz olub. Perspektivi var". Bu sözləri Sport24.az-a açıqlamasında "Neftçi" İK-nın rəhbəri Sadıq Sadıqov deyib.
O, cari mövsüm üçün qəsəbə təmsilçisinin qarşısına qoyulan məqsəd barədə də danışıb: "Bu il üçün məqsədimiz Birinci Liqada qalmaqdır. Bunu bacarsaq, növbəti il daha fərqli "Qaradağ Lökbatan" görəcəksiz".
Sadıqov ötən mövsüm yaşananlarla da bağlı fikirlərini bölüşüb: "Ötən il hakimliklə bağlı problemimiz oldu. Hakim səhvlər edə bilər, amma o dərəcədə yox. Premyer Liqaya vəsiqə də qazana bilərdik, təəssüf ki, alınmadı. İnanıram ki, AFFA-da baş verən proseslər, assosiasiyanın klublara maliyə yardımı və s. vasitəsilə növbəti ildə normal komanda yığıb, uğurlu çıxış edəcəyik. Bu il kollektivdə bir legioner var. O da demək olar, pulsuz oynayır".
Qeyd edək ki, I Liqada 16 turdan sonra "Qaradağ Lökbatan" 12 xalla 10 komanda arasında sonuncu pillədə qərarlaşıb.