Rəşad Sadıqov: İkinci oyun həlledici olacaq İdman.biz
Rəşad Sadıqov: "İkinci oyun həlledici olacaq"
"Sabah bizi vacib vacib oyun gözləyir".
O, Konfrans Liqasının III təsnifat mərhələsində "Osiyek"lə səfər matçından əvvəl təşkil olunan mətbuat konfransında iştirak edib: "Rəqib öz meydanında ilk görüşdə sərfəli nəticə qazanmağa çalışacaq. Bizim də məqsədimiz eyni olacaq. İkinci oyun öncəsi sərfəli nəticə əldə etmək istəyirik. Yaxşı, maraqlı baxımlı oyun göstərən komandaya qarşı oynayacağıq. Sabah oyun planımızın işləməsinə çalışacağıq".
Əvvəlki mərhələdə mübarizədən kənarlaşdırdığımız "Dunayska Streda"nı təhlil edərkən onların məhz "Osiyek"lə matçını diqqətlə izləmişdik. Artıq oradan rəqiblə bağlı məlumatımız. Püşkdən və mərhələ keçdikdən sonra komandanı daha ciddi təhlil etmişik. Bu tip oyunlarda rəqibdən hər an fərli manevrlər gözləmək mümkündür. Oyunun startından reaksiyalar önəm daşıyacaq. Cavab matçında bir-birimizi daha yaxşı tanıyacağıq. Məncə, 2-ci oyun həlledici olacaq. Komandalar o görüşə daha hazır olacaq. Bundan başqa, növbəti turda hər iki tərəfi derbi gözləyir. Biz "Sabah", "Osiyek" "Dinamo" ilə qarşılaşacaq. Pley-offun bir addımlığında hər iki komanda üçün əsas hədəf Avropa kuboku olacaq.