Rəşad Sadıqov: Beş-altı həftə sonra bizə qoşulacaq Sport24.az
Rəşad Sadıqov: "Beş-altı həftə sonra bizə qoşulacaq"
Premyer Liqanın VI turu çərçivəsində baş tutan "Zirə" - "Neftçi" matçından sonra təşkil olunan mətbuat konfransında meydan sahiblərinin çalışdırıcısı Rəşad Sadıqov jurnalistlərin suallarını cavablandırıb. Sport24.az xəbər verir ki, "qartallar"ın baş məşqçisi əvvəlcə oyunla bağlı fikirlərini bölüşüb.
- Futbolçularımı təbrik edirəm. Vacib üç xal qazandıq. Oyun bizim üçün uğurlu başladı. İlk dəqiqədə pressinq tətbiq edərək, topu əldə edib qapıya zərbə vurduq. Hesabı açdıq. Ondan sonra oyun daha çox ortada keçirdi. İlk hissədə ərazi üstünlüyümüz var idi. Bilirdik ki, fasilədən sonra rəqib daha çox irəli atılacaq. Futbolçularım tempdən düşmədi və lazım olan ikinci qolu vurduq. Bizim üçün çox vacib qələbə qazandıq".
- Bugünkü "Zirə" görmək istədiyiniz komandadır?
Faiz nisbəti olaraq deməyəcəm. Oyunçulardan razıyam. Çempionatda iki məğlubiyyətimiz var idi. Nəticə psixoloji cəhətdən çox önəmlidir. Bərabərlik də pis nəticə sayılmayacaqdı.
- Yusuf Lavalın transferində Junior Martinsin zədələnməsi önəmli rol oynadı?
Lavalla danışığımız mövsümün əvvəlində olmuşdu. Klub buraxmırdı. Ani baş verdi keçid. Məsələ Juniorun zədəsi ilə bağlı deyil. Hücumda cəmi 5 futbolçu var idi. Axtarışlarımız davam edirdi. Tam istədiyimiz variant çıxmırdı. Laval təklif olunduqda, düşünmədən imzaladıq. Bilirdik ki, zədəsi var. Beş-altı həftə sonra bizə qoşulacaq. Uzun müddət komandamıza xidmət etməsini düşünürük. Altı hücumameyilli oyunçumuz var. Sağlam rəqabət olacaq.
- Filipe Paxtmanın taleyi necə olacaq?
Artıq üçüncü dəfə zədələndi. Müalicə olunacaq. Çarpaz bağlar qopan futbolçunun müalicə yolu ilə düzəldiyini bilmirəm. Onlar əməliyyatı yox, müalicəni seçib.
- Ayron Qomisin iştirak ərizəsində adının olmaması nə ilə bağlıdır?
"Kasımpaşa" ilə toplanış keçmişdi. Komandamıza da qoşulmuşdu, sadəcə, zədələndi. Futbolda belə hallar olur. Sağlam olan futbolçularımız itkiləri hiss etdirmirlər.
- Avrokuboklardakı çıxışınız sizə inam qazandırıb?
Bəzən mənfi təsiri olur, bəzən müsbət. İki sezon əvvəl "Makkabi" ilə oyundan döndük və uçurama düşdük. Çempionatı uğursuz başladıq. Sonda da təsirini göstərdi. Bilmirik sabah necə olacaq. Zaman göstərəcək. Rəqib üzərində üstünlüyümüz o idi ki, daha çox hazırlaşmışıq, daha çox oyun keçirmişik. "Neftçi"nin baş məşqçisi yeni gəlib. Əminəm ki, "Neftçi" qarşıdakı turlarda toplarlanacaq. Görünən odur ki, olduqca maraqlı və gərgin çempionat olacaq.