Rauf Hüseynli: Hamı öz fikrində azaddır Sport24.az
Rauf Hüseynli: "Hamı öz fikrində azaddır"
"Bu matç barəsində təəssüratlarım xoşdur. Qələbə qazanmaq həmişə sevindiricidir. Hazırkı durumda üç xala çox ehtiyacımız var idi. Hər matçda maksimum nəticə əldə etməyə çalışacağıq". Bu sözləri Sport24.az-a açıqlamasında "Kəpəz"in futbolçusu Rauf Hüseynli deyib.
29 yaşlı cinah oyunçusu evdə "Sabah"a 3:2 hesabı ilə qalib gəldikləri Azərbaycan Premyer Liqasının XXI turunun oyunu ilə bağlı fikirlərini bölüşüb:
"Bu görüşdəki nəticə təbii ki, bizə əlavə motivasiya verdi. Lakin hər qarşılaşmaya döyüşmək üçün çıxırıq. Maksimum çox xal toplamaq niyyətindəyik. Bunun üçün də əlimizdən gələni edirik".
64-cü dəqiqədə penaltidən fərqlənməklə qalibiyyət qoluna imza atan Hüseynli bunun sevindirici hal olduğunu söyləyib: "Mən də çox sevindim. Lakin əsas komandamın qələbə əldə etməsidir. Komanda oyunu göstərərək buna nail olduq".
O, "Kəpəz"dəki yerli futbolçuların səviyyəsi haqqında danışıb: "Hamı öz fikrində azaddır. Öz düşüncələri ola bilər. Normal qarşılayırıq. Məncə, kollektivdə yetəri qədər keyfiyyətli yerli futbolçular var".
Futbolçu son olaraq XXII turda "Araz-Naxçıvan"la matça toxunub: "Bu oyuna da ciddi və yüksək konsentrasiyası ilə hazırlaşacağıq. Əlimizdən gələni edəcəyik. Qarşımıza düşən şanslardan istifadə edib qələbə qazanmaq istəyirik".