"Ultras Turan" futbol ictimaiyyətinə müraciət etdi
"Turan Tovuz"un azarkeş qrupu olan "Ultras Turan" sosial şəbəkə hesabında futbol ictimaiyyətinə müraciət edib. Sport24.az xəbər verir ki, sözügedən fanklub Azərbaycan Premyer Liqasının sonuncu – XXII turunda "Sabah"a 1:2 hesabla məğlub olduqları matçda qələbənin əllərindən alındığını açıqlayıb:
"Tribunamız hər zaman nümunəvi davranışı, möhtəşəm dəstəyi, komandasına sadiqliyi ilə seçilib. Premyer Liqaya yüksəldiyimiz ildən bütün dövrələrdə rekordlar qıran, səfər oyunlarında da komandasına Tovuz ab havası yaradan məhz "Turan Tovuz" azarkeşləri, "Turan Ultras" azad azarkeş qrupudur. Klubumuzun qarşısına qoyduğu vacib missiyanı hər zaman dəstəkləmiş, icrasında da əlimizdən gələni əsirgəməyəcəyimizi hər zaman bəyan etmişik. Ötən mövsüm olduğu kimi, hazırkı mövsümdə də bərbad hakim idarəçiliyi, qərəzli "səhvlər"lə haqqımız tapdalanıb, vacib xallarımız qəsb olunub. Son turda "Sabah"la keçirilən oyunda bütün futbol ictimaiyyəti qələbəmizin əlimizdən alındığının şahidi oldu.
"Ultras Turan" olaraq 23-cü turda keçiriləcək "Turan Tovuz" – "Araz Naxçıvan" oyununun ilk dəqiqəsində bərbad hakim idarəçiliyinə etiraz olaraq kürəyimizi meydançaya tərəf çevirməyi bununla da etiraz səsimizi futbol içtimaiyətinə çatdırmağı nəzərdə tuturuq. Bu protestə oyuna gələn bütün azarkeşlərimizin qoşulmasını xahiş edirik. Bildiririk ki, eyni hallar təkrarlanacağı təqdirdə ümumiyətlə oyunlara gəlməməyi belə nəzərdən keçirəcəyik. Klubumuzun da açıqladığı kimi, ədalətli hakimlik istəyirik".