"Səbail" və "Kəpəz" 6 cavabsız qolla mərhələ adlayıb
Azərbaycan kubokunda II təsnifat mərhələsi davam edir.
İdman.biz xəbər verir ki, ikinci oyun günündə 4 matç baş tutub.
Günə MOİK – "Şimal" matçı ilə start verilib. Hərbçilər 3:1 hesabı ilə üstün olublar. Digər üç qarşılaşmada isə Premyer Liqa təmsilçiləri II Liqa klublarını sınağa çəkib. "Araz-Naxçıvan" "Şahdağ Qusar"ın qapısından 4, "Kəpəz" "Ağdaş"ın 6, "Səbail" isə "Dinamo"nun 6 cavabsız top keçirib.
16:00. "Şahdağ Qusar" – "Araz-Naxçıvan" - 0:4
Sənan Ağalarov, 19, 49, Bernardo Dias 45. Elcan Məmmədov 81.
16:00. "Ağdaş" – "Kəpəz" - 0:6
Lassana Ndiaye, 10, Karim Lkouça 17 (p), 42, Tural Rzayev, 21, Tural Rzayev 60, Nicat Məmmədov 63.
18:00. "Dinamo" – "Səbail" - 0:6
"Dinamo": 1. İbrahim Bağırov, 6. Ramal Əhmədov, 11. Şahin Əliyev, 3. Nicat Əskərov, 20. Valeh Seyidov (k), 14. Əlisa İsayev, 10. Ziya Məmmədli, 19. Əlibala Ağayev, 18. Aydın İsxanzadə, 44. Əli Məmmədli, 88. Aqil Hüseynzadə
Ehtiyat oyunçular: 12. Elmin Qaçaylı, 15. Tərlan Veysəlli, 7. Əkbər Səfərzadə, 22. Fərid Quliyev, 99. Kənan Əlizadə, 5. Cavid Məmmədov, 4. Qürbət Əhmədov, 8. Uğur Sayıll, 17. Fizuli Dəmirov, 2. Nihad Mahmudzadə
"Səbail": 12. Əlirza Müştəbazadə, 6. Cabir Əmirli (k), 18. Süleyman Əhmədov, 15. Vüsal Məsimov, 83. Nihad Quliyev, 19. Samir Abdullayev, 17. Gülağa Əsədov, 16. Emin Rüstəmov, 64. Tofiq Bayramov, 97. Oruc Məmmədov, 21. Ayman Bouali
Ehtiyat oyunçular: 25. Nicat Məmmədzadə, 77. Fərid Nəbiyev, 20. Mert Çelik, 47. Vüsal Alızadə, 71. Bəhram Köçərli, 84. Teymur Məmmədov, 36. Azad Əsgərov, 94. Fərdi Şahhüseyni, 62. Altayturan Bektaşoğlu, 10. David Qomis, 14. Suleyman Alluş