"Səbail" "Araz-Naxçıvan"a məğlub oldu
"Araz-Naxçıvan" Azərbaycan Premyer Liqasının 8-ci turunda "Kapital Bank Arena"da "Səbail"i qəbul etdi. Sport24.az xəbər verir ki, 19:00-da start götürən matç Naxçıvan təmsilçisinin 3:2 hesablı qələbəsi ilə başa çatıb.
Bununla da, "Araz-Naxçıvan" ən azı sentyabrın 29-na qədər çempionatın lideri olur. Turun digər oyunları 28 və 29 sentyabr tarixlərində keçiriləcək.
19:00. "Araz-Naxçıvan" – "Səbail" - 3:2 (İkinci hissə)
Qol: Qorka Laruçça, 46 (0:1), Bəxtiyar Həsənlizadə, 52 (1:1), Felipe Santos, 58 - pen. (2:1), Bernardo Dias, 84, (3:1), Qorka Laruçça, 89 (3:2)
Komandaların heyətləri:
"Araz-Naxçıvan": 12. Kristian Avram 34. Urfan Abbasov 3. Bəxtiyar Həsənalızadə 2. Slavik Alxasov 6. Vadim Abdullayev (k) 16. Ramon Maçado 29. Vanderson Melo 23. Nuno Rodriqes 14. Miço Kuzmanoviç 4. İqor Ribeyro 97. Felipe Santos
Ehtiyat oyunçular: 94. Tərlan Əhmədli 1. Vüsal Şabanov 7. Ülvi İsgəndərov 22. Elçin Mustafayev 20. Turan Vəlizadə 88. Tuqay Əlizadə 11. Bayraməli Qurbanov 24. Mustafa Əhmədzadə 71. Sənan Ağalarov 17. İssuf Paro 10. Bernardo Dias
"Səbail": 1. Hüseynəli Quliyev 74. Yusif Nəbiyev (k) 77. Fərid Nəbiyev 20. Mert Çelik 11. Rüfət Abdullazadə 8. Qorka Laruçça 44. Amir Bilali 3. Dmitro Litvin 7. Madi Queta 5. Gitay Sofir 21. Ayman Bouali
Ehtiyat oyunçular: 12. Əlirza Müştəbazadə 25. Nicat Məmmədzadə 6. Cabir Əmirli 18. Süleyman Əhmədov 15. Vüsal Məsimov 83. Nihad Quliyev 19. Samir Abdullayev 16. Emin Rüstəmov 10. David Qomis 14. Suleyman Alluş