Misli Premyer liqasının XXVII turunun ikinci oyun gününə Masazırda yekun vurulacaq. Sport24.az xəbər verir ki, "Sabah" "Zirə"ni qonaq edir.
"Araz-Naxçıvan" dünən xal itirdiyindən Rəşad Sadıqovun komandası bu gün meydandan qələbə ilə aylacağı təqdirdə ən yaxın izləyicisi ilə arasındakı xal fərqinin 7-yə çatdıra bilər. Meydan sahibləri üçün isə fərqi yoxdu. İstər qələbə qazansa, istərsə də xal itirsə belə bu bayquşlar"ın turnir cədvəlində mövqeyinə təsir etməyəcək.
Qeyd edək ki, turun digər iki qarşılaşması - "Turan Tovuz" - "Sumqayıt" və "Səbail" -  "Neftçi" görüşləri sabah keçiriləcək.
"Sabah" – "Zirə" 1:0 (İkinci hissə)
Qol: Sekidika 34
"Sabah": 92. Stas Pokatilov 2. Amin Seydiyev (k) 5. Rəhman Daşdəmirov 6. Abdulax Xaybulaev 88. Xəyal Əliyev 18. Pavol Safranko 40. İqor Noqeyra 70. Cesse Sekidika 3. Con İrasabal 13. İvan Lepiniça 33. Umarali Raxmonaliyev
Ehtiyat oyunçular: 1. Yusif İmanov 55. Nicat Mehbalıyev 10. Namik Ələskərov 17. Tellur Mütəllimov 9. Anatoli Nuriyev 15. Seymur Məmmədov 32. Elgün Dünyamalıyev 7. Boyan Letiç 4. Sofian Çakla 12. Vinsent Till 99. Neqoş Kupusoviç
Baş məşqçi: Vasili Berezutski
"Zirə": 13. Aydın Bayramov 32. Qismət Alıyev (k) 8. İsmayıl İbrahimli 11. Rüstəm Əhmədzadə 5. Stefan Aka 4. Ruan Renato 10. Giorgi Papunaşvili 70. İssa Cibrila 23. Rafael Utziq 17. Ayron Qomis 19. Salifu Suma
Ehtiyat oyunçular: 97. Tiaqo Silva 41. Anar Nəzirov 7. Məqsəd İsayev 21. Hacıağa Hacılı 14. Elçin Əlicanov 29. Ceyhun Nuriyev 90. Davit Volkov 3. Ange Mutsinzi 15. Pyer Zebli 18. Martins Junior 6. Eldar Quliyev.