"Qarabağ" növbəti mərhələyə darmadağınla yüksəldi
"Qarabağ" bu gün Çempionlar Liqasının II təsnifat mərhələsində cavab oyununa çıxacaq. Sport24.az xəbər verir ki, Qurban Qurbanovun rəhbərlik etdiyi kollektiv Cəbəllütariq təmsilçisi "Linkoln"la qarşılaşacaq. Tofiq Bəhramov adına Respublika stadionunda keçiriləcək görüşə saat 20:00-da start veriləcək.
"Qarabağ" ilk oyunda "Linkoln"u 2:0 hesabıyla məğlub edib.
"Süvarilər" mərhələ adlayacağı halda, III təsnifatda "Ludoqorets" (Bolqarıstan) – "Dinamo" (Minsk, Belarus) cütünün qalibi ilə qarşılaşacaq.
II təsnifat mərhələsi, cavab oyunu
20:00 Qarabağ – Linkoln (Cəbəllütariq) 5:0 (2-ci hissə)
İlk oyun – 2:0
Qollar: Juninyo, 17; 31; 44. Y.Benzia, 65. P.Andrade, 72.
"Qarabağ": 97. Fabiyan Buntiç, 29. Marko Veşoviç, 13. Bəhlul Mustafazadə, 81. Kevin Medina, 27. Toral Bayramov, 6. Julio Romao, 7. Yassin Benzia, 8. Marko Yanukoviç, 10. Abdullah Zubir (k), 15. Leandro Andrade, 18. Olaviyo Juninyo.
Ehtiyat oyunçular:  1.Şahruddin Məhəmmədəliyev, 12. Sadiq Məmmədzadə, 55. Bədavi Hüseynov,  30. Abbas Hüseynov,  2.Mateus Silva, 20. Riçard Almeyda, 24.Aleksey İsayev, 66. Patrik Andrade, 90. Nəriman Axundzadə, 17. Hamidu Keyta, 19.Redon Cica
Baş məşqçi: Qurban Qurbanov.
"Linkoln": 1. Nauzet Santana, 5. İbrahim Ayu, 6. Bernardo Lopes (k), 15. Rafael Munyos, 24. Con Serqeant, 21. Nano, 8. Mustafa Yahaya, 22. Qrem Torrilya, 11. Julian Valarino, 17. Pedro Martin, 20. Etan Britto