Bu gün Azərbaycan kubokunda 1/4 final mərhələsinin cavab oyunlarına start veriləcək. Sport24.az xəbər verir ki, İlk oyun günündə iki görüş keçiriləcək ki, bununla da yarımfinalın iki iştirakçısı bəlli olacaq.
Əvvəlcə meydana kubokun son qalibi "Qarabağ" və "Səbail" çıxacaq. Komandalar arasında keçirilən ilk görüş ağdamlıların 1:0 hesablı qələbəsi ilə yekunlaşıb.
1/4 final, cavab oyunu
16:00. "Qarabağ" – "Səbail" - 3:1 (İkinci hissə)
Qollar: Musa Qurrbanlı, 13 (1:0), Rüfət Abdullazadə, 15 (1:1), Emin Rüstəmov, 43-avtoqol (2:1), Nəriman Axundzadə, 55 (3:1)
(ilk oyun 1:0)
Hakimlər: Cavid Cəlilov, Müslüm Əliyev, Eyyub İbrahimov, Kamran Əliyev
"Qarabağ": 99. Mateus Koxalski, 24. Aleksey İsayev, 27. Toral Bayramov, 22. Musa Qurbanlı, 90. Nəriman Axundzadə, 29. Marko Veşoviç, 81. Kevin Medina (k), 8. Marko Yankoviç, 2. Mateus Silva, 21. Aleksey Kaşuk, 11. Emmanuel Addai
Ehtiyat oyunçular: 1. Şahrudin Məhəmmədəliyev, 97. Fabian Buntiç, 55. Bədavi Hüseynov, 13. Bəhlul Mustafazadə, 44. Elvin Cəfərquliyev, 10. Abdullah Zubir, 66. Patrik Andrade, 7. Yassin Benzia, 9. Kadi Borqes, 19. Redon Cica, 15. Leandro Andrade
"Səbail": 1. Hüseynəli Quliyev, 74. Yusif Nəbiyev (k), 77. Fərid Nəbiyev, 18. Süleyman Əhmədov, 11. Rüfət Abdullazadə, 83. Nihad Quliyev, 19. Samir Abdullayev, 16. Emin Rüstəmov, 97. Oruc Məmmədov, 10. David Qomis, 5. Gitay Sofir
Ehtiyat oyunçular: 12. Əlirza Müştəbazadə, 25. Nicat Məmmədzadə, 22. Mirabdulla Abbasov, 96. İlkin Muradov, 84. Teymur məmmədov, 88. Hacıəli Şirəliyev, 44. Amir Bilali, 3. Dmitro Litvin, 99. İnnosent Nşuti, 7. Madi Queta, 14. Suleyman Alluş