"Qarabağ" hesabda önə çıxır
"Qarabağ" bu gün Çempionlar Liqasının III təsnifat mərhələsində cavab oyununa çıxacaq. Sport24.az xəbər verir ki, Ağdam klubu Bolqarıstan təmsilçisi "Ludoqorets" ilə səfərdə qarşılaşacaq.
İlk matçda Bakıda 1:2 hesabı ilə məğlub olan Qurban Qurbanovun komandası yenilginin əvəzini rəqib meydanında çıxmağa çalışacaq.
"Qarabağ" - "Ludoqorets" cütünün qalibi ÇL-in pley-off mərhələsində Zaqreb "Dinamo"su (Xorvatiya) ilə üz-üzə gələcək.
Cütün məğlubu isə yoluna Avropa Liqasının pley-offunda davam edəcək və burada "Petrokub" (Moldova) - TNS (Uels) duelinin qalibi ilə qarşılaşacaq.
22:00. "Ludoqorets" (Bolqarıstan) - "Qarabağ" 2:3 (1-ci hissə)
Qollar: K.Dua, 13, 23 - pen. - Juninyo, 6. Y.Benzia, 45+1 - pen. P.Andrade, 45+5
Hakimlər: Simone Sozza, Giorgio Peretti, Davide İmperiale, Matteo Marchetti (hamısı İtaliya)
VAR: Gianluca Aureliano (İtaliya)
AVAR: Marco Serra (İtaliya)
Razqrad. "Ludoqorets Arena"
"Ludoqorets": 39. Hendrix Bonmann, 17. Son, 24. Oliver Verdon, 4. Diniş Almeyda, 3. Anton Nedyalkov (k), 30. Pedro Naressi, 6. Yakub Pyotrovski, 23. Deroy Duarte, 7. Rik, 12. Rvan Seko, 9. Kvadvo Dua
Ehtiyat oyunçular: Padt, Hristov, Nedelev, Tissera, Qropper, Kurtuluş, Vitru, Çoçev, Yordanov, Delev
"Qarabağ": 97. Fabiyan Buntiç, 29. Marko Veşoviç, 13. Bəhlul Mustafazadə, 81. Kevin Medina, 44. Elvin Cəfərquliyev, 6. Julio Romao, 7. Yassin Benzia, 8. Marko Yankoviç, 15. Leandro Andrade, 10. Abdullah Zubir (k), 18. Juninyo
Ehtiyat oyunçular:  12. Sadiq Məmmədzadə, 55. Bədavi Hüseynov,  30. Abbas Hüseynov,  2.Mateus Silva, 27. Toral Bayramov, 20.Riçard Almeyda, 24.Aleksey İsayev, 66. Patrik Andrade, 90. Nəriman Axundzadə, 17. Hamidu Keyta, 19.Redon Cica