"Neftçi" mövsümdə ikinci dəfə meydanı məyus tərk etdi
Bu gün keçiriləcək iki oyunla Premyer Liqada Vı tura yekun vurulacaq. Sport24.az xəbər verir ki, günün ilk qarşılaşması Zirədə keçiriləcək.
Qəsəbənin eyniadlı komandası "Neftçi"ni qonaq edəcək. Roman Qriqorçukun çalışdırdığı "ağ-qaralar" geridə qalan 5 turda qələbə üzünə həsrət qaldığından, heç şübhəsiz ki, meydana 3 xal üçün çıxacaq. Əslində qonaqlar üçün səfərdə heç-heçə də pis göstərici sayıla bilməz. Ötən mövsümün vitse-çempionunun da əsas istəyi qələbə qazanıb azarkeşlərini sevindirmək olacaq.
Qeyd edək ki, Zirə İdman Kompleksində baş tutacaq qarşılaşmanın start fiti saat 18:00-da səslənəcək.
I dövrə, VI tur
18:00. "Zirə" - "Neftçi" 2:0 (2-ci hissə)
Qollar: S.Suma, 1. R.Utziq, 60.
Hakimlər: Elçin Məsiyev, Elşad Abdullayev, Pərvin Talıbov, Əkbər Əhmədov.
AFFA nümayəndəsi: Seymur Səlimli.
Zirə İdman Kompleksi.
"Zirə": 13. Aydın Bayramov, 7. Məqsəd İsayev, 32. Qismət Alıyev (k), 29. Ceyhun Nuriyev, 4. Ruan Renato, 90. Davit Volkov, 23. Rafael Utziq, 3. Ange Mutsinzi, 15. Pyer Zebli, 6. Eldar Quliyev, 19. Salifu Suma.
Ehtiyat oyunçular: 41. Anar Nəzirov, 99. Səlim Həşimov, 97. Tiaqo Silva, 8. İsmayıl İbrahimli, 16. Fuad Bayramov, 14. Elçin Əlicanov, 11. Rüstəm Əhmədzadə, 22. İldar Ələkbərov, 5. Stefan Akka, 10. Georgi Papunaşvili, 28. Abbas İbrahim.
"Neftçi": 93. Rza Cəfərov, 8. Emin Mahmudov (k), 3. Höccət Haqverdi, 90. Ramil Şeydayev, 6. Rafael Quzzo, 99. Ervin Koffi, 23. Robert Bauer, 24. Mustafa Sek, 11. Kilan Lebon, 22. Dembo Darbo, 88. Andrey Ştoqrin.
Ehtiyat oyunçular: 1. Emil Balayev, 30. Rüstəm Samiqullin, 10. Filip Ozobiç, 17. Rəhman Hacıyev, 19. Azər Salahlı, 13. Emil Səfərov, 91. Ağadadaş Salyanski, 47. Murad Məmmədov, 4. Mark Tamaş, 9. Andre Şinyaşiki, 77. Yeqor Boqomolski.