Neftçi ikinci hissədə vəziyyəti dəyişə biləcək? Sport24.az
"Neftçi" ikinci hissədə vəziyyəti dəyişə biləcək?
Premyer Liqanın IV turunun ikinci oyun gününə Mərdəkanda yekun vurulacaq. Sport24.az xəbər verir ki, "Neftçi" "Araz-Naxçıvan"ın qonağı olacaq.
Mövsümə istənilən şəkildə başlamayan "ağ-qaralar" 2 qarşılaşmdan sonra aktivində bir qələbə və bir məğlubiyyət olan Naxçıvan təmsilçisindən xal və ya xallar qoparmağa çalışacaq. Qarşısına avrokuboklara vəsiqə qazanmaq məqsədi qoyan və mövsümlərarası fasilədə heyəti yetərincə gücləndirən Elmar baxşıyevin komandasının da hədəfi 3 xaldı. Görəsən, hansı komanda sonda istəyinə çatacaq? Bu suala 90 dəqiqənin tamamında cavab tapılacaq.
Qeyd edək ki, turun digər 2 matçı sabah keçiriləcək.
20:30. "Araz-Naxçıvan" - "Neftçi" 1:0 (1-ci hissə)
Qollar: Ö. Buludov, 16.
Ehtiyat oyunçular: 94. Tərlan Əhmədli, 1. Vüsal Şabanov, 2. Slavik Alxasov, 7. Ülvü İsgəndərov, 22. Elçin Mustafayev, 20. Turan Vəlizadə, 88. Tuqay Əlizadə, 11. Bayraməli Qurbanov, 24. Mustafa Əhmədzadə, 10. Bernardo Dias
"Neftçi": 93. Rza Cəfərov, 10. Filip Ozobiç, 19. Azər Salahlı  90. Ramil Şeydayev (k), 14. Edvin Kuç, 6. Rafael Quzzo, 99. Ervin Koffi, 44. Yuri Matias, 23. Robert Bauer, 11. Kilan Lebon, 88. Andrey Ştoqrin
Ehtiyat oyunçular: 1. Emil Balayev, 30. Rustam Samiqullin, 8. Emin Mahmudov, 3. Höccət Haqverdi, 17. Rəhman Hacıyev, 7. Azər Əliyev,13. Emil Səfərov, 4. Mark Tamaş, 24.Mustafa Seki, 9. Andre Şinyaşiki, 20. Alfa Konte, 77. Yeqor Boqomolski