"Kəpəz"-“Şamaxı”: Heyətlər açıqlanıb
Bu gün Azərbaycan Premyer Liqasında VII tura start veriləcək.
İdman.biz xəbər verir ki, ilk oyun günündə 2 matç baş tutacaq.
"Kəpəz" öz meydanında "Şamaxı"nı qəbul edəcək. 5 oyundan sonra xal qazana bilməyən Gəncə təmsilçisi uğursuz seriyaya son qoymağa çalışacaq.
Turun əsas görüşündə isə ölkənin ən titullu klubları qarşılaşacaq. Çempion öz meydanında "Neftçi" ilə münasibətlərə aydınlıq gətirəcək. Qələbə üzünə həsrət qalan qonaqlar güclü rəqiblə görüşdə azarkeşlərini sevindirməyə çalışacaqlar.
17:00. "Kəpəz" – "Şamaxı"
"Kəpəz": 1.Rojerio Santos, 2. İlkin Qırtımov, 99. Əli Səmədov, 12. Turan Manafov, 5. Rauf Hüseynli, 8. Elmir Tağıyev, 21. Camal Cəfərov, 26. Valdemar Almeyda, 78. Yeqor Xvalko (k), 19. Lassana Ndiaye, 77. Viktor Braqa
Ehtiyat oyunçular: 22. Məmməd Hüseynov, 80. Tural Rzayev, 11. Orxan Əliyev, 7. Ehtiram Şahverdiyev, 70. Nicat Süleymanov, 20. Mahir Həsənov, 6. Nemət Musayev, 17. Ümid Səmədov, 15. Cavad Kərimov, 29. Dioqo Verdaska, 28. Redon Mihana, 10. Karim Lkouça
"Şamaxı": 1. Rikardo Fernandes, 4. Adil Nağıyev (k), 8. İlkin Muradov, 17. Rafael Məhərrəmli, 82. Rüfət Abbasov, 32. Vasiliye Radenoviç, 20. Leroy Mikels, 93. Brahim Konate, 7. Giorgi Kantariya, 9. Belajdi Pusi, 66. Vasiliye Bakiç
Ehtiyat oyunçular: 85. Kamal Bayramov, 62. Abdulla Seydəhmədov, 60. Səbayıl Bağırov, 10. Emin Zamanov, 80. Zahid Mərdanov, 5. Arsen Ağcabəyov, 13. Ramin Əhmədov, 6. Rauf Rüstəmli, 22. Qurban Səfərov, 24. Edqar Adilxanov, 19. Fəxri Məmmədli, 11. Conatan Benteke