"Dənizçilər" "süvarilər" oyununda qolsuz fasilə
Misli Premyer Liqasında XIV turun oyunları davam edir. Sport24.az xəbər verir ki, ikinci oyun günündə daha iki qarşılaşma baş tutacaq.
İlk olaraq meydana "Səbail" və "Qarabağ" çıxacaq. "ASKO Arena" da keçiriləcək matç Cavid Hüseynovun "dənizçilər"in "sükanı arxasında" debütü kimi yadda qalacaq.
Qeyd edək ki, turun ilk matçında "Araz-Naxçıvan" səfərdə "Kəpəz"i 2 cavabsız qolla məğlub edib.
II dövrə, XIV tur
17:00. "Səbail" - "Qarabağ" 0:0 (Birinci hissə)
Hakimlər: Nicat İsmayıllı, Zöhrab Abbasov, Cəmil Quliyev, Əkbər Əhmədov
"Səbail": 1. Hüseynəli Quliyev 74. Yusif Nəbiyev (k) 18. Süleyman Əhmədov 20. Mert Çelik 11. Rüfət Abdullazadə 83. Nihad Quliyev 19. Samir Abdullayev 17. Gülağa Əsədov 8. Qorka Laruçça 3. Dmitro Litvin 14. Suleyman Alluş
Ehtiyat oyunçular: 12. Əlirza Müştəbazadə 6. Cabir Əmirli 77. Fərid Nəbiyev 15. Vüsal Məsimov 16. Emin Rüstəmov 36. Azad Əsgərov 7. Madi Queta
"Qarabağ": 99. Mateus Koxalski 30. Abbas Hüseynov 24. Aleksey İsayev 13. Bəhlul Mustafazadə 44. Elvin Cəfərquliyev 10. Abdullah Zubir (k) 81. Kevin Medina 66. Patrik Andrade 7. Yassin Benzia 18. Olavio Juninyo 21. Aleksey Kaşuk
Ehtiyat oyunçular: 97. Fabian Buntiç 1. Şahrudin Məhəmmədəliyev 20. Riçard Almeyda 27. Toral Bayramov 22. Musa Qurbanlı 90. Nəriman Axundzadə 29. Marko Veşoviç 2. Mateus Silva 19. Redon Cica 15. Leandro Andrade 11. Emmanuel Addai