"ASCO Arena"da 6 xallıq oyun - heyətlər
Bu gün Misli Premyer Liqasında XXV tura start veriləcək. Sport24.az xəbər verir ki, ilk oyun günündə 2 qarşılaşma baş tutacaq.
Öncə meydana "Səbail" və "Şamaxı"nın futbolçuları çıxacaq. "Dənizçilər" turnir cədvəlinin sonunda qərarlaşıbsa, "şirlər" də təhlükəli zonadadırlar. Meydan sahibləri oyundan qalib ayrıllacağı halda 2 pillə irəliləyə bilər. Eyni sözlər qonaqlar üçün də keçərlidir. Odur ki, bu görüşü hər iki komanda üçün 6 xallıq qarşılaşma kimi də dəyərləndirmək olar.
Qeyd edək ki, matçın start fiti saat 17:00-da səslənəcək.
III dövrə, XXI tur
17:00. "Səbail" - "Şamaxı"
Hakimlər: Əliyar Ağayev, Zeynal Zeynalov, Akif Əmirəli, İnqilab Məmmədov
Bakı. "ASCO Arena".
"Səbail": 12. Əlirza Müştəbazadə, 96. İlkin Muradov, 74. Yusif Nəbiyev (k), 18. Süleyman Əhmədov, 11. Rüfət Abdullazadə, 16. Emin Rüstəmov, 97. Oruc Məmmədov, 3. Dmitro Litvin, 7. Madi Queta, 5. Gitay Sofir, 14. Suleyman Alluş
Ehtiyat oyunçular: 1. Hüseynəli Quliyev, 25. Nicat Məmmədzadə, 22. Mirabdulla Abbasov, 77. Fərid Nəbiyev, 20. Mert Çelik, 83. Nihad Quliyev, 19. Samir Abdullayev, 88. Hacıəli Şirəliyev, 10. David Qomis, 44. Amir Bilali, 99. İnnosent Nşuti, 4. Marko Nikoliç
Baş məşqçi: Cavid Hüseynov
"Şamaxı": 1. Rikardo Fernandes, 17. Rafael Məhərrəmli (k), 6. Rauf Rüstəmli, 82. Rüfət Abbasov, 24. Edqar Adilxanov, 12. Maykl Tuik, 32. Vasiliye Radenoviç, 93. Brahim Konate, 30. Andrey Tirkoveanu, 3. Vladislav Veremeyev, 66. Vasiliye Bakiç
Ehtiyat oyunçular: 85. Kamal Bayramov, 62. Abdulla Seydəhmədov, 60. Səbayıl Bağırov, 14. Vüsal Məsimov, 5. Arsen Ağcabəyov, 23. Murad Vəliyev, 18. Cəlal Hüseynov, 19. Fəxri Məmmədli, 33. Alfons Msanqa