Premyer Liqanın VI turuna masazırda yekun vurulacaq. Sport24.az xəbər verir ki, çempionatın lideri "Turan Tovuz" səfərdə çempionluğa iddialı "Sabah"la qarşılaşacaq.
Kurban Berdıyevin komandası son 4 oyunda meydanı qələbə ilə tərk etməklə yanaşı, qapısında qol görməyən yeganə kollektivdi. Maraqlıdı, "bayquşlar" tovuzluların bu uğurlu seriyasına son qoya biləcək? Bu sualın cavabına 90 dəqiqənin tamamında cavab tapılacaq.
Qeyd edək ki, "Bank respublika Arena"da keçiriləcək görüşün start fiti saat 20:30-da səslənəcək.
20:30. "Sabah" - "Turan Tovuz" 2:2 (2-ci hissə)
Qollar: C.Sekidika, 6: 46 - R.Miller, 35. A.Quseynov, 76
Hakimlər: Əliyar Ağayev, Zeynal Zeynalov, Akif Əmirəli, Fərid Hacıyev.
AFFA nümayəndəsi: Emin Cəfərov.
Masazır. Bank Respublika Arena.
"Sabah": 1. Yusif İmanov, 10. Namik Ələskərov,4. Elvin Camalov (k), 2. Amin Seydiyev, 7. Boyan Letiç, 20. Coy Lens Mikels, 44. Sofian Çakla, 18. Pavol Safranko, 70. Cesse Sekidika, 3. Con İrasabal, 13. İvan Lepiniça
Ehtiyat oyunçular: 55. Nicat Mehbalıyev, 94. Rəvan Mirzəmmədov, 17. Tellur Mütəllimov, 9. Anatoli Nuriyev, 5. Rəhman Daşdəmirov, 77. Şakir Seyidov, 6. Abdullax Xaibullayev, 22. Abdulla Rzayev, 88. Xəyal Əliyev, 40. İqor Noqeyra, 99. Neqoş Kupusoviç
"Turan Tovuz": 1. İvan Konovalov, 33. Eltun Turabov, 10. Xəyal Nəcəfov, 88. Faiq Hacıyev, 7. İsmayıl Zülfüqarlı, 9. Kristian da Silva (k), 5. Roderik Miller, 23. Alexandro Serrano, 15. Emmanuel Hakman, 80. Otto Con, 21. Aleks Souza
Ehtiyat oyunçular: 71. Mehman Hacıyev, 41. Sergey Samok, 8. Tural Bayramlı, 13. Fərid Yusifli, 44. Rüfət Əhmədov, 77. Veysəl Rzayev, 99. Sadiq Şəfiyev, 20. İbrahim Ramazanov, 22. Nahid Əliyev, 25. Denis Marandiçi, 6. Araş Qaderi, 11. Ayxan Quseynov