Qərb derbisi "Turan Tovuz"un xeyrinə bitdi
Bu gün Premyer Liqanın III turu çərçivəsində 2 qarşılaşma baş tutur. Sport24.az xəbər verir ki, günün ilk matçə Tovuzda keçirilib.
Stadion təmirə bağlanan "Kəpəz" nominal meydan sahibi qismində yerli "Turan Tovuz"u qəbul edib. İlk iki turda xal üzünə həsrət qalan gəncəlilər mövsümün ilk qərb derbisində azarkeşlərini sevindirməyə çalışıb. 2 oyundan sonra aktivində 4 xal olan Kurban Berdıyevin komandası isə məğlubiyyətsiz seriyanı davam etdirmək üçün meydana çıxıb.
Qeyd edək ki, matçın start fiti saat 18:15-də səslənib. Yekunda Tovuz klubu 0:3 hesablı qələbəyə sevinib
18:15. "Kəpəz" - "Turan Tovuz"
Qollar: 18.X. Nəcəfzadə. 20. R. Miller. 61. K. Da Silva
"Kəpəz": 22. Məmməd Hüseynov, 2. İlkin Qırtımov, 7. Ehtiram Şahverdiyev, 99. Əli Səmədov, 6. Nemət Musayev, 17. Ümid Səmədov, 15. Cavad Kərimov, 78. Yahor Kvalko (k), 10. Karim Lkouça, 19. Lassana Ndiaye, 77. Viktor Braqa
Ehtiyat oyunçular: 1.Rojerio Santos, 18. Elgün Bayramov, 3. Vurğun Hüseynov, 11. Orxan Əliyev, 20. Mahir Həsənov, 66. Arzu Atakişiyev, 44. Nihat Fərəci
"Turan Tovuz": 1. İvan Konovalov, 4. Şəhriyar Əliyev (k), 10. Xəyal Nəcəfov, 8. Tural Bayramlı, 88. Faiq Hacıyev, 9. Kristian da Silva, 5. Roderik Miller, 23. Alexandro Serrano, 15. Emmanuel Hakman, 25. Denis Marandiçi, 80. Otto Con
Ehtiyat oyunçular: 41. Sergey Samok, 71. Mehman Hacıyev, 39. Sadiq Quliyev, 33. Eltun Turabov, 7. İsmayıl Zülfüqarlı, 44. Rüfət Əhmədov, 77. Veysəl Rzayev, 70. Məzahir Məmmədzadə, 20. İbrahim Ramazanov, 6. Araş Qaderi, 11. Ayxan Quseynov, 21. Aleks Souza