Qeorqi Dermendjiev: Bolqarıstanda biz, Azərbaycanda Qarabağ hegemondur İdman.biz
Qeorqi Dermendjiev: "Bolqarıstanda biz, Azərbaycanda "Qarabağ" hegemondur"
İdman.biz xəbər verir ki, bunu UEFA Çempionlar Liqasının III təsnifat mərhələsinin ilk oyunları çərçivəsində keçiriləcək "Qarabağ" - "Lüdoqorets" (Bolqarıstan) matçından öncə təşkil edilən mətbuat konfransında qonaq komandanın baş məşqçi Qeorqi Dermendjiev deyib.
- Bakıya hansı motivasiya ilə gəlmisiniz?
- Qarabağ ən yaxşı futbol klublarından biridir. Baş məşqçi on ildən artıqdır ki, buradadır. Bu yığma beynəlxalq arenada öz yerini tutub. Biz də həmçinin təcrübəli komandayıq. Düşünürəm ki, sabah maraqlı matç olacaq.
- Bakının hədsiz istisi və "Qarabağ"ın böyük təcrübəsi sizi qorxutmur?
- Hava şəraitinin isti olmasına baxmaraq, oyun yaxşı keçəcək. "Ludoqorets"in də böyük təcrübəsi var. Çox güclü komandalardan biriyik. Bu matç uğurlu olunacaq.
- Dinamo (Batumi) həm də Dinamo (Minsk) ə birinci oyunda udub, cavab oyununda isə uduzublar. "Qarabağ" la da eyni ssenarinin yaşanmaması üçün strategiyalanız varmı?
- Çalışacağıq ki, digər matçlarda olan səhvlər bu matçda təkrarlanmasın.
- Qarabağın heyətində hansı futbolçunu xüsusi qeyd edə bilərsiniz?
- Məncə, hər iki tərəf bir-birinin güclü tərəflərini bilir, yaxşı oyunçularını tanıyır.
- 9 il ardıcıl avrokuboklarda qruplar, Çempionlar Liqasının qrupu. Demək olar ki, "Qarabağ"la "Ludoqorets" bir-birinə çox bənzəyir. Siz bu haqda nə düşünürsünüz?
- İki komandanın strategiyaları oxşardır. Bolqarıstanda biz, Azərbaycanda "Qarabağ" hegemondur.