"Qarabağ" bu gün Avropa Liqasının Liqa mərhələsində VI turun oyununa çıxacaq. Sport24.az xəbər verir ki, Ağdam təmsilçisi səfərdə İsveç "Elfsborq"u ilə qarşılaşacaq. "Boras Arena"da keçiriləcək görüş Bakı vaxtı ilə saat 00:00-da başlayacaq. Oyunu Portuqaliyadan olan hakimlər idarə edəcək.
"Qarabağ" və "Elfsborq" tarixlərində ilk dəfə üz-üzə gələcəklər. Qurban Qurbanovun komandası üçün Oskar Hilyemarkın kollektivini məğlub etmək pley-off şansını qorumaq baxımından olduqca vacibdir.
Qeyd edək ki, hazırda turnir cədvəlində "Elfsborq" 4 xalla 28-ci, "Qarabağ" isə 3 xalla 32-cidir.
Avropa Liqası, VI tur
"Elfsborq": 31. İsak Pettersson, 29. Buhari İbrahim, 8. Sebastian Holmen (k), 2. Terri Yeqbe, 23. Niklas Hült, 15. Simon Hedlund, 27. Besfort Zeneli, 15. Timoti Ouma, 18. Ahmed Kasem, 10. Maykl Baidu, 9. Arber Zeneli
Baş məşqçi: Oskar Hilemark
"Qarabağ": 99. Mateuş Koxalski, 44. Elvin Cəfərquliyev, 2. Meteus Silva, 55. Bədavi Hüseynov (k), 29. Marko Veşoviç, 6. Julio Romao, 8. Marko Yankoviç, 7. Yassin Benzia, 10. Abdullah Zubir, 21. Aleksey Kaşuk, 18. Juninyo
Hakimlər: Antoniu Nobre, Pedro Ribeyru, Nelson Pereyra, Bruno Miqel Karmo Vyeyra
"Boras Arena"