Qara Qarayevdən "Neftçi"nin qərarı ilə bağlı PAYLAŞIM
"Neftçi"nin futbolçusu Qara Qarayev əvəzedici heyətə göndərilməsi ilə bağlı açıqlama yayıb.
İdman.biz xəbər verir ki, o bu barədə sosial şəbəkədə paylaşım edib.
Paylaşımda deyillib: "Əziz azarkeşlər, Kütləvi informasiya vasitələri və Futbol icması! Dəstəyinizə və xoş sözlərinizə görə hər kəsə təşəkkür edirəm. Futboldakı karyeram həmişə sevdiyim idmana olan hörmət və fədakarlıq ilə bağlı olub. Mən Azərbaycan futboluna canımı və ürəyimi vermişəm və mənim illərdir verdiyim töhfəmin sual altına alınmasını görmək məni ruhdan salmır. Əksinə mən öz yoluma, sizlərə sadiq qalıram və komandamı dəstəkləməyə, bacardığım qədər töhfə verməyə davam edəcəm. Ümid edirəm ki, qərar qəbul edənlər təcrübənin dəyərini və uzun müddət xidmət edən oyunçuların layiq olduqları hörməti dərk edəcəklər. Mənim diqqətim idmanımızın müsbət tərəflərinə və Azərbaycan futbolunun gələcəyinə yönəlib. Futbola olan bağlılığım dəyişməzdir, üzərimə düşən hər rolda ən yaxşı şəkildə çalışacağam. Hər bir çətinliyin yeni bir böyümə və müsbət təsir imkanı gətirdiyinə inanıram".
Qeyd edək ki, "Neftçi"nin baş məşqçisi Roman Qriqorçuk Qara Qarayevin əsas heyətdə yer almaq şansının olmadığını bildirib. Qərara əsasən 31 yaşlı futbolçu əvəzedici komanda ilə məşqlərə davam edir.