Qara Qarayev “Dirçəliş Kuboku”nun səfiri seçilib
Qara Qarayev "Qarabağ Dirçəliş Fondunun" təşkil etdiyi "Dirçəliş Kuboku" xeyriyyə mini-futbol turnirinin səfiri seçilib.
İdman.biz xəbər verir ki, bu barədə futbolçu sosial şəbəkə hesabında paylaşım edib.
Paylaşımda deyilir: "Böyük qürur hissi ilə elan edirəm ki, mən "Qarabağ Dirçəliş Fondunun" təşkil etdiyi "Dirçəliş Kuboku" xeyriyyə mini-futbol turnirinin səfiri seçilmişəm!
Qarabağın Füzuli bölgəsindən biri olaraq bu turnirdə iştirakım mənim üçün xüsusi bir məna daşıyır, çünki bu turnir işğaldan azad edilmiş torpaqlarımızın bərpasına töhfə vermək məqsədi daşıyır. Futbola olan sevgim və Qarabağa dərin bağlılığım məni bu dirçəliş yolunda hamımıza ilham verməyə sövq edir. Meydandakı əzmkarlığım və yardıma həsr olunmuş fəaliyyətimlə xalqımızın gücünü və dözümlüyünü təmsil etməyə çalışıram. Bu turnir vasitəsilə Qarabağın bərpasına dəstək vermək bizim hamımız üçün böyük bir məsuliyyətdir.
Gəlin, "Dirçəliş Kuboku" nda iştirak edən bütün komandaları birlikdə dəstəkləyək! Bu turnirdə oynayanlar yalnız qələbə üçün deyil, həm də Qarabağın gələcəyi üçün mübarizə aparırlar! Etimad və dəyər üçün Qarabağ Dirçəliş Fondunun İdarə Heyətinin sədri Rəhman Hacıyev təşəkkür edirəm".
Qeyd edək ki, Qara Qarayev bir neçə gün əvvəl "Neftçi" ilə yollarını ayırıb.