Olmo ilə Viktorun qərarı verildi
La Liqa və İspaniya Kral Futbol Federasiyası (RFEF) "Barselona"nın oyunçuları Dani Olmo və Pau Viktor barədə qərar qəbul ediblər. Sport24.az xəbər verir ki, hər iki qurum futbolçuların qeydiyyata alınmasından həmişəlik imtina edib:
"La Liqa və RFEF Koordinasiya Sazişinin Monitorinq Komitəsi "Barselona" tərəfindən təqdim edilmiş futbolçular Dani Olmo və Pau Viktorun federal lisenziyalarının ilkin təsdiqi və rəsmiləşdirilməsi ilə bağlı sorğuya baxmaq üçün toplaşıb.
"Barselona" 3 yanvar 2025-ci il tarixində La Liqanın iqtisadi nəzarət tələblərinə əməl etdikdən və müvafiq sənədləri tamamladıqdan sonra, La Liqanın büdcəyə nəzarət orqanı "Barselona"nın idman personalı üçün xərcləmə limitini yuxarıda göstərilən tarixdən uzatmağa qərar verdi.
Bununla əlaqədar olaraq, "Barselona"dan yuxarıda adı çəkilən oyunçular üçün lisenziyalar tələb edərək, federasiyanın qüvvədə olan qaydalarını təhlil etdikdən sonra, Nəzarət Komitəsi "Barcelona"nın oyunçular üçün tələb etdiyi müvəqqəti viza və yekun lisenziyanın Dani Olmo Pau Viktor haqqında, RFEF-in ümumi reqlamentinin 130.2 və 141.5-ci maddələrinin hərfi təfsirinə uyğun olaraq, lisenziyası ləğv edilmiş oyunçunun artıq əlaqəli olduğu eyni klubda eyni mövsümdə lisenziya almasına icazə vermir".